Anakart Pimleri Güç Anahtarı Nasıl Bağlanır? 4 Yöntem

Birden fazla kablo, pimli güç anahtarı ile baştan ayağa gider ve çeşitli bileşenlerin sorunsuz çalışmasının keyfini çıkarırsınız. Bozuk anakart pinlerinin güç anahtarlarının sabitlenmesi hakkında bilgi edinmek çok fazla çaba ve çalışma gerektirir. Çalışmayı bırakır ve onu getirdiğiniz sonuçları ortaya çıkaramazsınız. Konuyu iyi anlamanızı sağlamak için dil karmaşıklığı sıfır olacak şekilde akışı düzgün tutacağım.

Örtüşen doğası nedeniyle kullanıcıların kafasını karıştıran muğlak bir konudur. Ancak merak etmeyin, anahtarın çalışmamasına neden olabilecek potansiyel zararları paylaşacağım ve bunu nasıl kendiniz düzelteceğinizi size anlatacağım. Okuduktan sonra, güç düğmesini ana karta nasıl bağlayacağınızı ve pin güç anahtarı çalışırken nasıl dayanacağınızı öğreneceksiniz. Hepsini guru ile bilelim.

Güç Düğmesi Anakart Bağlantısı Çalışmıyor

Bir güç anahtarı ana kartının çalışmayı durdurmasının birden çok nedeni olabilir . Anakartınızın güç anahtarı pimlerinin kırık olduğunu fark ederseniz, bunun en yaygın nedenlerinden biri budur. Pim sayısı ne olursa olsun, kırık bir pim, bileşenlerinizin düzgün bir bağlantı kurmasına izin vermez.

Güç Anahtarı Anakart Bağlantısını Kontrol Etme

Ancak yetersiz kontroller, dalgalı akım akışları, cihazın yanlış kullanımı, sert kullanım vb. gibi başka nedenler de bu sorunu öne çıkarabilir. Anakart üzerindeki terminal hakkında fikir sahibi olun. Konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. 

Anakart Üzerinde Terminaller Nasıl Bulunur?

Güç kaynağı ünitesi ve anakart, kullanıcılara hizmet vermede iyi giden bir denklem oluşturur. Anakart üzerinde genellikle 24 pinli ve 8 pinli olmak üzere iki tip terminal bulunur . İki model arasındaki fark çok bariz. 8 pimli bir anahtarla en iyi güç akışını elde edersiniz ve akımın işlenmesi gereksinimleriyle uyumludur.

Anakart Üzerindeki 8 Pin Terminal Nerede Bulunur?

Ancak, PC’niz normal teslimat sürecinden daha fazla güç isterse, ana kartınız arızalanabilir. Anakart pimleri güç anahtarı, işlevselliği sorunsuz ve sabit tutmak için bilgisayar genelinde çalışmak için gereklidir. Yakından bakarak anakart üzerindeki terminalleri tanımlayabilirsiniz. Ancak, yerleştirme üreticiye göre değişebilir. Terminallerin konumu da tasarıma göre değişir. 

Bu bileşenleri mükemmel bir şekilde bağlamak, tüm bilgisayarı iyi bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir. İstediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz. Bir sonraki bölümde, güç anahtarının nasıl bağlanacağını adım adım tartışacağız. Öyleyse hemen başlayalım.

Güç Anahtarını Adım Adım Nasıl Bağlarsınız? 4 Basit Adımda

Karmaşık bir prosedür yoktur, ancak sağlıklı bir bağlantı kurmanın gereksinimlerini karşılamak için bazı basit adımları izleyin. Güç anahtarı anakart bağlantısı yapmanın ayrıntılarına girmeden önce , bu sıralamanın önemli olduğundan emin olmanız gerekir.  Bu arada, bir tane kazanmak için en iyi 5k monitör hakkında okuyabilirsiniz  .

1) 8 Pinli Terminali Bulun

8 Pin Terminali

Öncelikle, 8 pimli terminalin nerede olduğunu değerlendirmeniz gerekir. FPH üzerinden ana karta elektrik ileten bileşendir. FPH’yi ön panel başlığında kolayca tespit edebilirsiniz. Ancak, her anakartta aynı yerde bulmanın kesin ve hızlı bir kuralı yoktur. Anakart pin başlığı, elektriğin sorunsuz ve düzenli bir şekilde akmasını sağlayan bir yardımcıdır.

2 ) Bağlanmaya Hazırlanın

Bağlantıya geçmeden önce, güç düğmesi atlama teli PC’nizin açılıp kapanmasını sağlamak için çok önemli bir oyuncu gibi bileşenlerle ilgili gerekli bilgi birikimine sahip olarak kendinizi hazırlamanız gerekir. Bu nedenle, kabloları takmadan önce sistemin kapalı olduğundan emin olmalısınız. Ön paneldeki diğer tur size daha fazla avantaj sağlayabilir. Doğru ve kesin bir bağlantı oluşturmak için anakart üreticisinin kılavuzuna veya resmi web sitesine başvurabilirsiniz.

3) Güç Düğmesi Atlama Teli ile 8 Pimli Terminal Bağlantısı

Ön paneldeki pimleri yerleştirdikten sonra, güç düğmesi atlama telini bu 8 pime takmanız gerekir. Defalarca söylüyorum; jumper’ı pimlere bağlarken bilgisayarınızı açık tutmak için . İş kolaydır, ancak kapatmayı hatırlarsanız riskli ve felaketle sonuçlanabilir.

Anakarttaki Güç Düğmesi Atlama Teli Nedir?

Anakart pinlerini güç anahtarı jumper’ına indirirken, nazik olun ve hassas ellerle işlem yapın. Hızlı bir şekilde doğru yönlendirmeler yapmakta bu kadar iyisiniz.

4) Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın 

Tüm çabayı gösterdikten sonra, sonuçları almaya hazırsınız. Anakart ön panel pimleri, dikkat ve nazik muamele gerektirir veya yerinde kırılabilir. Anakart pin güç anahtarı doğru yerde olduğunda ve 8 pin güç düğmenizi barındırmaya hazır olduğunda, güç düğmesine basmanız gerekir. Ekran göründükten sonra, her şeyin yerinde olup olmadığını ve ayarlarınızla ilgili hiçbir şeyin ters gitmediğini kontrol edin.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Öte yandan 24 pinden bahsedecek olursam tüm bileşenler bu set yardımıyla güç alıyor. 24 pin olmadan önce pin sayısı 20 idi ve daha sonra standart hale getirmek için 4 eklendi. Yeni nesil anakartlar genellikle 24 pinli bir setle gelir. Hepsi değil ama çoğu anakart bu alışkanlığı takip eder. 

Anakart Pimleri Güç Anahtarı Kılavuzu

Anakartın ön panelindeki bir dizi pim, elektriği ana karta göndermek için güç düğmesini bağlamanıza yardımcı olur. Güç anahtarı harika; güç düğmesine bastığınızda, bir sinyal alır ve onu açmak için ana karta başka bir sinyal gönderir. Alıcı pimleri ve tellerin rengi iyi bir eşleşme olmalıdır.

Ayrıca, nihai elektrik akışı için en iyi eşleşmeyi elde etmek için anakart güç anahtarı pimleri pozitif negatif, renkler konusunda dikkatli olmanız gerekir . Ancak, kılavuzu da takip etmenizi tavsiye ederim. Açıklamaları resim biçiminde alabilirsiniz ve daha iyi anlamak için iyi gider. 

Bağımsız Güç Anahtarı Kabloları

Bağımsız güç anahtarı kablolarının şebeke istasyonuyla hiçbir ilgisi yoktur. Bu bileşenler gerekli elektriği pillerden alır ve depolama seçenekleriyle çalışır. Yalnızca pillerde depolanan güçle çalışan ve PC’nizin içindeki tüm elektrik şebekesi istasyonuyla ilgilenmeyen bağımsız bir sistemdir.

Anakart pin güç anahtarı hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzu umarak konuyu toparlayalım. Switch’i anakartın ön panelindeki pinler ile takıyorsunuz ve bir bağlantı oluşturuyorsunuz. Elektriğin FPH aracılığıyla ana karta gönderilmesine yardımcı olur ve bağlantılara dikkat etmeniz gerekir. Anakartın güç anahtarı pimlerinin çalıştığını bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, mükemmel bir eşleşme için sağ tarafın doğru pimde olduğundan emin olmalısınız.Nihai Karar

Güç SW’yi nereye takacağım?

Güç SW’sini takarsanız yardımcı olur. Elektrik akışı için yadsınamaz bir bağlantı elde etmek için doğru yerdir. Anahtar, bilgisayarınızı açıp kapatmanızı sağlar. Ancak, oyun için güç düğmesi zorunludur. İyi bir eşleşme oluşturmak için onu diğerine takmanız gerekir ve işlevsellik boşa gider.

Hangi taraf pozitif güç SW?

Akım akışlarıyla ilgili olarak, kırmızı pozitifi temsil eder ve siyah negatif akımla gider. Ancak, güç anahtarının veya sıfırlama anahtarının ayrıntılarına baktığınızda, geleneksel bir şey bulamazsınız.

Güç anahtarı olmadan PC’yi açabilir misiniz?

İmkan yok ama gelecekte işler yine de gidebilir. Güç anahtarına olan nihai ihtiyaç, onu PC’yi açıp kapatmanızı sağlar. Güç elde etmek için bir kanalın rolünü oynar. Tüm dahili bileşenler gerekli enerjiyi bu güç anahtarlarından alır. Bununla birlikte, tellerin doğru denkleminin geçerli olması gerekir.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.