Bitcoin İşleminizin Ertelenmesinin 8 Nedeni

Bitcoin işlemleri zaman zaman oldukça yavaş ve pahalı olabilir, bu nedenle Lightning Network’ün çalışmasına büyük önem verilir.

İşlemler yürütüldüğünde, fonlar ilk önce madenciler tarafından işlenmeyi bekledikleri Mempool’a (tüm işlemler için ağ kuyruğu) gönderilir. İşlemler işlenmeden önce, ücretler çok düşük ayarlanırsa Mempool tarafından reddedilebilecekleri için işlemler blok zincirine kaydedilmeyecektir. İşlemler onaylandığında, blok zincirine kaydedilecek ve daha sonra geçmiş sayfamıza gönderilecektir.

Farklı kripto para birimlerinin çok farklı işlem hızlarına sahip olduğunu unutmayın. Örneğin, Bitcoin saniyede 7 işlemi (TPS) işleyebilir ve onaylaması 60 dakika veya daha uzun sürebilirken, Ripple (XRP) ve Stellar (XRP)> 1000 TPS’ye ve 5 saniyenin altında onay hızına sahiptir.

İşlem ücretiniz çok düşük belirlendi

Çoğumuzun yaptığı bir çaylak hatası, işlem ücretinizi minimumda belirlemektir. Yukarıdaki “Bitcoin Jesus” Roger Ver ve Tony Vays arasındaki bu eğlenceli tartışmada görülebileceği gibi, bunun farklı sonuçları olabilir. İşlem ücreti limitinizi ne kadar yüksek ayarlarsanız, aktarılan paranızın Alınan hedefe o kadar hızlı ineceği bir gerçektir.

İşleminiz sonsuza dek sürüyorsa ve ücretlerinizin altını çizerek bir hata yaptığınızı düşünüyorsanız, işlemi iptal etmeyi ve suyu biraz artırmayı düşünebilirsiniz.

Ağ tıkalı

Bir blockchain ağı en yüksek trafiği yaşadığında, gecikmelere, birikmiş işlemlere neden olur ve ayrıca talep arzdan daha ağır bastığından ve madenciler neyi işlediklerini seçip seçebildiklerinden işlem ücretlerini yükseltir. Sağlıklı bir işlem ücreti koysanız bile, beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Teknik bir açıklama istediniz!

İşlemlerin Gecikmesine Neden Olan Diğer Nedenler

Yeterli madenci yok

Bitcoin gibi mavi çipli dijital varlıklar her zaman madencileri çekerken, bazı daha az likit veya popüler kripto para birimleri, madencilerin işlemleri işlemesinin karlı olmadığı yamalara sahip olabilir ve talebin yeniden arzdan daha ağır basması ve işlemlerin yavaşlamasına neden olur.

Spam veya toz alma saldırıları

Bitcoin ve Litecoin gibi popüler kripto para blok zincirleri, spam ve toz saldırılarına maruz kaldı. Bir spam saldırısında, kötü bir oyuncu, ağı yavaşlatmak için sürekli olarak bir adresten diğerine düşük ücretlerle çok sayıda dakika işlemi gönderecektir. Bunlar spam TX olarak bilinir ve bazen kullanıcıları uzaklaştırmak için rakip projeler tarafından kullanılır.

Öte yandan, tozlu saldırılar, bilgisayar korsanlarının daha sonra kullanılacak sahipler hakkında bilgi toplamak umuduyla, genellikle bir sentten daha düşük değere sahip küçük bir kripto para birimini on binlerce halka açık adrese göndermesini içerir. kimlik avı saldırıları. Bilmeniz gereken Dusting güvenlik kılavuzumuzda Bitcoin ve Litecoin toz alma saldırıları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz  .

Mempool Bloat veya Yavaş İnternet Hızı

Madencilikle ilgili yüksek elektrik maliyetleri nedeniyle, kripto madencileri genellikle internet bağlantılarının yavaş veya doğanın insafına kalabileceği uzak ve ıssız kırsal alanlarda bulunur. Bu, gönderen olarak sizin için de geçerli olabilir. Yollarına para gönderirken iyi bir İnternet hızına sahip olduğunuzdan emin olun.

kilit doğrulaması ve boyutu

Bazen bir kripto para biriminin blok boyutu, daha fazla işlem içerecek şekilde artırılabilir. Bununla birlikte, bu aynı zamanda daha yavaş hale getirebilir ve Bitcoin topluluğunun, Bitcoin Cash kalabalığından BTC’nin blok boyutunu 1MB’den 8MB’ye çıkarmak için gelen çağrılara direnmesinin büyük bir nedenidir. Boyut önemlidir, sizi kandırmalarına izin vermeyin.

Blok yayılımı

Kaynak: Zoolander filmi

Gibi  bu makalede anlatılmaktadır , madencilik Bitcoin esasen bazen görünüşte aynı anda gelen iki kazananları vardır bir ırktır. Diğer madenciler iddialarını onaylarken, en eskisini seçerken ve daha yavaş olanı reddederken, zaman ayırıp kaynakları kullanırken gecikmelere neden olan geçici bir rahatsızlıktır.

Sonuç

İyi şeyler zaman alır. Bu yüzden, işleminiz duruyorsa, sabırlı olun ve bekleyin. Bir güne kadar saatler geçtiyse, Müşteri Destek ekibimizle iletişime geçip bir göz atmaktan çekinmeyin. Birliklerinizi bir blokta eve getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.