En İyi Ücretsiz Online Virüs Tarama siteleri Listesi

Ücretsiz bir çevrimiçi virüs taraması neredeyse kulağa hoş geliyor – virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı çevrimiçi tabanlı, ücretsiz tarama. Bu tür bir virüs taraması, “geleneksel” virüs taramasından farklıdır, çünkü işin tamamı internette bir sunucuda yapılır.

Her çevrimiçi virüs tarama sitesi bunu biraz farklı yapar. Bazıları tarama için bir dosya yüklemenizi, diğerlerinde kötü amaçlı yazılım içeren web sitelerini kontrol etmenizi sağlarken, bazıları da tarayıcı eklentilerini veya diğer tüm küçük programları tarayıcınızdaki tüm bilgisayarınızı tarar ama sahne arkasında çevrimiçi çalışır.

Ücretsiz çevrimiçi virüs tarayıcıları, tam teşekküllü bir virüsten koruma programı yüklemek herhangi bir nedenle bir seçenek değilse veya yalnızca bir ilave önlem tabakası için bir kerelik virüs taraması yapmak için iyi bir seçenektir. Niçin kullandığınıza bakılmaksızın, aşağıda listelenen ücretsiz çevrimiçi virüs tarama hizmetlerinin her biri tamamen ücretsizdir!

 

1

 VirusTotal

VirusTotal Ekran Görüntüsü
 VirusTotal. © VirusTotal

VirusTotal’a kötü amaçlı bağlantılar için bir sayfanın tamamını taramak için çeşitli virüsten koruma motorları tarafından taranması veya bir web sitesi adresi girmesi için VirusTotal’a belirli bir dosya yükleyebilirsiniz.

ZIP ve RAR gibi arşivler yüklenebilir, ancak herhangi bir dosya türü için kabul edilebilir maksimum boyut 128 MB’dir.

URL’lerin sağ tıklama menüsünden taranmasına ve dosyaları indirmeden önce virüs kontrolü yapılmasına izin veren Chrome, Firefox ve Internet Explorer kullanıcıları için bir tarayıcı uzantısı da mevcuttur. 

 
2

 Metadefender

Metadefender web sitesinin ekran görüntüsü
 Metadefender. © OPSWAT, Inc.

Metadefender (daha önce Metascan Online olarak anılır), Microsoft, Kaspersky, McAfee ve AVG gibi popüler tedarikçiler tarafından kullanılanlar da dahil olmak üzere, aynı anda 43 farklı antivirüs motoruna karşı 140 MB’a kadar dosyaların yüklenmesine ve taranmasına olanak tanıyan kaygan bir web sitesidir.

Metadefender’e 7Z, EXE, ZIP ve birkaç benzer dosya türünün yanı sıra resim ve belgeler gibi diğer yaygın dosyaları da yükleyebildim.

Metadefender’e bir dosyanın yüklenmesinin yanı sıra, IP adresi, karma değer ve web sitesi URL’si ile tarama yapabilir.

Sonuçların gerçekten okunması kolay; Bir dosyayı güvenli olarak tanımlayan her antivirüs motorunun yanında parlak yeşil bir onay işareti bulunur ve kötü amaçlı olduğu takdirde virüs adı olan kırmızı bir işaret olur. 

 
3

 BullGuard Virüs Taraması

BullGuard Virüs Taraması - Ücretsiz Çevrimiçi Virüs Tarayıcısı
 BullGuard Virüs Taraması. © BullGuard

BullGuard Virus Scanner, bir bilgisayarın kritik alanlarını hızla taramak için Firefox ve Internet Explorer ile birlikte çalışır.

Tarayıcı uzantısı yüklendikten sonra, BullGuard Virus Scanner, şu anda çalışan süreçleri, kurulmuş ağ bağlantılarını, otomatik çalıştırma dosyalarını, tarayıcı eklentilerini, sistem klasörlerini ve program kurulum dizinlerinde bulunan DLL ve EXE dosyalarını taramak için birkaç saniye içinde başlar.

İşiniz bittiğinde, taranan her şeyi gösteren bir rapor görüntüleyebilirsiniz.Daha 

 
 
4

 Avira

Avira - Ücretsiz Çevrimiçi Virüs Tarayıcısı
 Avira. © Avira Operations GmbH & Co.

Avira’nın çevrimiçi virüs tarayıcısı, çevrimiçi bir form aracılığıyla gönderilen dosyaları ve URL’leri taramak için popüler Avira  AntiVirus programı ile aynı antivirüs motorunu kullanmaktadır .

Form, iletişim bilgilerinizi sorar, böylece sonuçların URL’leri size gönderilebilir. Her biri 50 MB’den büyük olmayan en fazla 5 dosya yüklenebilir.

 
 
 
5

 Jotti’nin Zararlı Yazılım Taraması

Jotti'nin Zararlı Yazılım Taraması - Ücretsiz Çevrimiçi Virüs Tarayıcısı
 Jotti’nin Zararlı Yazılım Taraması. © Jotti

Jotti’nin Zararlı Yazılım Taramasına yüklediğinizde, bir seferde en fazla 5 dosya taramak için (her biri 50 MB’lik bir sınırla) 20’den fazla antivirüs motoru kullanılır.

Her bir virüsten koruma altyapısının tarih ve tarama algılama durumu okunması kolay bir listede gösterildiğinden, hangisinin tehlikeli olduğunu bulan veya bulmayan dosyaların hangileri olduğunu görebilirsiniz.

Jotti.org ayrıca bir dosya yüklemek istemiyorsanız bir karma arama içerir , bunun yerine bir dosyanın MD5 veya SHA-1 şifreleme karması işlevini girin. Bu, dosya Jotti.org tarafından daha erken bir tarihte, sizin tarafınızdan veya başkası tarafından tarandığında geçerlidir.

Not:  Jotti’nin Zararlı Yazılım Taraması bazen meşguldür ve dosyanız işlenmeden önce bir süre beklemenizi sağlar.  

6

 NoDistribute

NoDistribute web sayfasının ekran görüntüsü
 NoDistribute.

NoDistribute, eşzamanlı olarak 35’den fazla benzersiz antivirüs motoruyla taranacak bir seferde bir dosya yüklemenizi sağlayan çevrimiçi bir virüs tarayıcısıdır.

Bir tarama işlemi tamamlandığında doğrudan bağlantıyı sonuçlar sayfasına yönlendiren diğerleriyle paylaşabilirsiniz; bu oldukça kullanışlıdır.

Bir seferde yalnızca bir dosya taranabilir ve yalnızca 10 dosya 24 saatlik bir süre içinde yüklenebilir. 

7

 ThreatExpert

Çevrimiçi virüs tarayıcısı ThreatExpert'in ekran görüntüsü
 TheatExpert.

Başka bir çevrimiçi virüs tarayıcısı ThreatExpert’tir. 5 MB’a kadar dosyaları yükleyebilirsiniz (bir seferde bir tane) ve taramanın sonuçlarını bir e-posta olarak alabilirsiniz.

ThreatExpert ile ücretsiz bir hesap oluşturursanız, tarama için gönderdiğiniz tüm dosyaların sonuçlarını takip edebilirsiniz. 

 
 
 
 
8

 FortiGuard Çevrimiçi Virüs Tarayıcısı

FortiGuard Online Virus Scanner web sitesinin ekran görüntüsü
 FortiGuard Çevrimiçi Virüs Tarayıcısı. © Fortinet, Inc.

FortiGuard Online Virus Scanner, herhangi bir tarayıcıda çalışan süper basit çevrimiçi virüs tarayıcısıdır. Tarama için web sitesine bir dosya yüklemenize izin vererek çalışır.

Tarama sonuçlarını yalnızca ekranda gösterebilir veya taramayı tamamladıktan sonra sonuçları bir e-posta olarak gönderme seçeneğiniz vardır. 

 
 
 
 
9

 ESET Çevrimiçi Tarayıcı

ESET Online Tarayıcı web sitesinin ekran görüntüsü
 ESET Çevrimiçi Tarayıcı. © ESET

ESET Çevrimiçi Tarayıcı, bilgisayarınızı bir İnternet tarayıcısından temizleyebilmesi için bir eklenti kurar. Çıkarılabilir medyayı, bellek, yerel sürücüler ve ağ sürücülerini taramayı destekliyor.

Internet Explorer yalnızca desteklenen tarayıcıdır, ancak Chrome ve Firefox kullanıcılarının yerine yükleyici dosyasını indirmeleri ve kurulumu düzenli bir program gibi çalıştırmaları istenir.

Bir tarama başlamadan önce tehditleri otomatik olarak bulunup bulunmadıklarını, arşivleri tarayıp rootkit algılamayı etkinleştirip istemediğiniz programları kontrol etmek gibi belirli seçenekleri seçebilirsiniz. 

 
Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.