Google Adsense ile para kazanma

Google Adsense

Bunu çoğu yerde görmüşsünüzdür. Belki de araştırma bile yapmışsınızdır. Ben elimden geldiğince size en basit ve en kolay şekliyle anlatmaya çalışacağım.

Neler Gerekli ?

Adsense ile para kazanmak için bir websitesine ihtiyaçınız var. Website kurmak için bir domain adresine ve bir hostinge ihtiyacınız var. Bunları internetten araştırıp satın alabilirsiniz. Tahmini masrafınız 500-750 TL olacaktır.

Website aldınız ama kodlama bilmiyor musunuz? Bu sıkıntı değil internette açık kaynak kodlu hazırlanmış scriptler var bunlardan birini kurabilirsiniz. Tavsiyem olarak wordpress kullanabilirsiniz. WordPress‘ i kendi internet sitesinden indirip hostinge atabilir ve wordpress te olan temalarla kendi sitenizi oluşturmuş olursunuz. Şuan bu yazıyı okuduğunuz sitem wordpress tabanlıdır.

Nasıl yapacaksınız?

Peki web siteyi kurdunuz şimdi ne yapacaksınız. Eğer imkanınız varsa bir kaç arkadaşınızla birlikte içerik üretmeye başlayın. Yok ben tek başıma herşeyi yaparım diyiyorsanız. Kendiniz günde bir kaç yazı oluşturun.

Ben yazı yazmadan ne anlarım. Anlasaydım yazar olurdum. Demeyin kafanıza takılan konular hakkında yazı yazabilirsiniz. Burada yazacağınız yazıların mükemmel olmasına gerek yok. Yazacağınız yazılar 300 kelimeden fazla olsun ve bir konusu olsun yeterli çünkü google mantıklı makale yazıp yazmadığınıza bakmaz kelime kullanımına bakar ne kadar çok kelime çeşidi varsa o kadar çok reklam çeşidi sunabilir. Ben kolayına kaçarım kopyala yapıştır yapar siteyi doldururum diyiyorsan bilki hiç bir zaman google adsense başvurun kabul edilmez. Çünkü google, yazıların özgün olup olmadığını kontrol eder. Çalıntı içerik üreticilerini banlar. Bu nedenle başkasının yazısını almaktansa aynı konuda sen kısa ve öz bir şeyler yazmayı dene.

Sermayesiz Nasıl para kazanabilirsiniz?

Google adsense sadece websitesi olanlara bu hizmeti vermiyor. Google nin sahip olduğu blog sitesindeki hesabınıza da adsense reklamları alabilirsiniz. Bunun için Blogger dan bie hesap oluşturmanız ve yukarda bahsettiğim şekilde yazılar eklemeniz gerekmektedir. Bu yöntem masrafsız ve en çok kullanılan yöntemdir.

Sizlere dilim döndükçe Google adsense ile para kazanma hakkında bilgi vermeye çalıştım. Artık bilgisayar başında günde bir iki yazı yazarak gelir elde edebilirsiniz.

İlerleyen yazılarımda sizlere

  • WordPress nasıl kurulur
  • Kodlama bilmeden website nasıl oluşturulur.
  • Google adsense hesabı nasıl açılır
  • Blogger da hesap oluşturma ve kullanma
  • Blogger a adsense hesabı bağlama

Konuları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Kalın Sağlıcakla….

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.