İşte Yeni Blogcular İçin 12 Sağlam Blog Yazma İpucu

Blog yazmaya başladığınızda, biraz bunaltıcı olabilir. Dışarıda bir sürü kaynak var ve hepsinin içinden geçmek biraz zor olabilir. Ancak, yeni başlıyorsanız, 20 farklı kılavuz satın almanıza gerek yok – İşte gerçekten bilmeniz gereken her şey. Yeni blog yazarları için 12 sağlam bloglama ipucu. Başlayalım !!!

1. WordPress Blog Barındırma bir zorunluluktur

Yani, hepiniz bir blog başlatmaya hazırsınız. Bir blog başlatmak için gereken ilk şey blog barındırmadır. Kendi kendine barındırılan bir  WordPress.org  blogu oluşturmanız gerekir.

Bu tür ücretsiz bloglar size markalaşmayı sağlamasa da, öğrenmenin ilk aşamasında, elinizi yazmaya başlamak için bununla başlamak daha iyidir.

2. Tutarlı Yazın

Bloglama yolculuğunuzun başında tutarlı olmanız çok önemlidir. Tutarlılık zordur, ancak buna ayak uydurmak gerekir. Yazmaya yeni başladıysanız, tutarlı bir şekilde yazmanız gerekir.

Başlangıçta tatmin edici sonuçlar alamayabilirsiniz, ancak sonraki aşamalarda kaybetmeyeceğiniz bir dizi takipçi alacaksınız. Bu nedenle, blog yazdıklarınızla ilgili tüm olası çabaları ve ilgiyi tutarlı bir şekilde ortaya koyduğunuzdan emin olun.

3. Sabır fetheden bir erdemdir

Başlangıç ​​aşamasında daha iyi sonuçlar almayacağınıza şüphe yok. Tutarlı bir yazar olarak sabrınızı ve ilginizi kaybedebilirsiniz.

Çabalarınız için büyük getiri beklemek yerine, tüm adanmışlığınızı blogunuza verin. Blog yazarak çok para kazandığınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsanız, kendinizi sakin ve sabırlı tutmayı öğrenmelisiniz.

Öğrenme, gelişimin anahtarıdır. Sabırlı olmayı öğrenirseniz, hedeflere odaklanmadan kendinizi geliştirmeyi öğreneceksiniz. Bununla işin bittiğinde, hedefine ulaşacaksın.

4. İçeriğinizle uzun süre gidin

Okuyucularınıza kısa ve küçük güncellemeler vermek yerine, daha genişletilmiş içeriğe gidin. Tüm ayrıntılı bilgileri sağlayan ve okuyucunun sorunlarını çözen ayrıntılı bir şeyler yazın.

Uzun içeriğin daha kısa olana göre daha fazla ilgi gördüğü araştırmalardan. Kelime sayısını artırın, ancak yalnızca insanların yararlı olduğu bilgilerle.

5. Spesifik Olun

Okuyuculara ilgili bilgileri basit bir şekilde sağlamaya odaklanın. Okuyuculara okumak istediklerini verme konusunda yayınınız konusunda spesifik iseniz, bu onları okumakla ilgilenmelerini sağlayacaktır.

Hedef kitlenizin ilgisini öğrenmek önemlidir çünkü ilgilerine göre değilse sıkılırlar.

Bu nedenle, okuyuculara yalnızca okuması ve anlaması fazla zaman almayan belirli bir konuyla ilgili bilgileri verdiğinizden emin olun. Bu, içeriğinizi, kaliteli içeriğinizi yaratır.

6. Eşsiz Olun

Belirli bir konuda çok sayıda blog yazarı ve birkaç blog yazısı olduğundan; içeriğinize bir kitle getirmek sizin için zor olabilir. Yani, sizin için en iyi olan şey benzersiz olmaktır.

Kutunun dışında düşünün ve insanları gönderinizi okumaya çekecek türden yararlı bilgiler ekleyin. Bu yıl blog yazınıza ekleyebileceğiniz şeylerden bazıları sınavlar, yarışma, etkileşimli oyunlar, videolar ve daha pek çok şey olabilir.

Ne teklif ederseniz edin, önemli olan bunu önerme şeklinizdir. Böyle alışılmadık şeyler yapmak, görev yerinize birkaç kişi gelecek.

7. Daha fazlasını araştırın

Daha fazla blog okumak ve araştırmak, yazma becerilerinizi geliştirmenize ve bir blog yazarı olarak büyümenize yardımcı olur. Dikkatlice kontrol edin ve önde gelen blog yazarlarının ne yaptığını öğrenin.

Bir şeyler not alın ve blogunuzda aynı bloglama ipuçlarını yapmayı deneyin. Sizin için işe yaradığını düşündüğünüz farklı stratejileri denemeyi deneyin ve beklenen sonuçları getirin.

8. Sadelik en iyisidir

Hepiniz basitliğin en iyisi olduğunu duymuşsunuzdur. Evet, yazılı olarak da okuyucuları çekmek için basit bir tasarım ve formatı takip ettiğinizden emin olun.

Fikirlerinizi okuyucularınıza sunma şekliniz zorunludur. Okunması ve anlaşılması kolay olmayan bir şey ekliyorsanız, içeriğinizin hiçbir faydası yoktur.

9. Görsel Ekleme

Alakalı görseller bulmak ve bunları gönderinize eklemek, blogunuzun çekici ve göz alıcı görünmesini sağlar.

Fotoğraf ve görsel eklemeye gelince, bunları yalnızca görselleri herhangi bir telif hakkı sorunu olmadan kullanmanıza izin veren kaliteli stok web sitelerinden seçtiğinizden emin olun.

Alternatif olarak, yapabileceğiniz en iyi şey, görüntülerinizi profesyonel bir grafik tasarımcısının yardımıyla oluşturmaktır. Görsel eklentilere sahip içerik bu günlerde hızlanıyor gibi görünüyor.

Bunun nedeni Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal ağ sitelerinin içerikten çok görselleri tercih etmesidir.

Okuyucu, sadece resimleri görerek içeriğiniz hakkında kolayca fikir edinebilir. Öyleyse, henüz takip etmediyseniz, başlama zamanı.

10. Hedef kitlenizle bağlantı kurun

Hedef kitlenizle bağlantı kurmak, yapılması gereken önemli görevlerden biridir. Okuyucularınızın doğrudan onlarla konuştuğunuzu hissetmesi için içeriğinizi ‘siz merkezli’ yapın.

Okuyucularınızla herhangi bir bağlantınız yoksa, onların beğenip beğenmediklerini öğrenemezsiniz. Öyleyse, hedef kitlenizle bir ilişki geliştirecek şekilde yazın ve verilen bu bloglama ipuçlarına göre diğer yazılarınızda buna göre değişiklikler yapın.

11. E-posta listesi oluşturun

Blog dünyasındaki yolculuğunuza başladığınızda, ilk günlerde bir e-posta listesi bulundurun.

Böyle bir sicil kaydı tutmak, içeriğinizi izleyicilerinizle paylaşmak sizin için kolaylaşacaktır. Sadece bu değil, blog postanızın trafiği de bu günlerde sürekli bir trafik kaynağı olarak çalıştığı için artacaktır.

12. Gönderinizi paylaşılabilir yapın

Bu dünyada artık herkes sosyal medya aracılığıyla tamamen bağlantılı. Bir şey yazıyorsanız, onu internet üzerinden paylaşmanın kolay olacağı şekilde oluşturun.

İçeriğinize ‘Sosyal paylaşım düğmeleri’ ekleyin, böylece okuyucularınız başkalarının sizin hakkınızda bilgi edinmesini sağlamak için bunu paylaşır. Bu, dünyanın her yerinden çok sayıda insana mücadele etmeden ulaşmanızı sağlar.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.