İşte işletme için sosyal medya kullanan herkes için 17 sosyal medya pazarlama ipucu

# 1: Başlamadan önce bir sosyal medya pazarlama planı oluşturun

İş dünyasında her şeyi yapmanıza benzer şekilde, uygulamadan önce bir plan yapmanız gerekir. Aynı sosyal medya için de geçerli. Bir sosyal medya pazarlama planı hazırlamak sizi başarıya götürecek ve herhangi bir sosyal medya hatasından kaçınmanıza izin verecektir.

# 2: Sosyal medyanızın varlığının bir sosyal medya denetimi yapın

Yeni bir sosyal medya profili oluşturmadan önce, mevcut sosyal medya varlığınız hakkında bir sosyal medya denetimi yapın. Sosyal medya denetimleri, sosyal profiller ve şifreler gibi tüm sosyal medya ördeklerinizi üst üste tutmak için yararlıdır.

 # 3: Sosyal medya stratejiniz sosyal medya katılımını içermelidir

Sosyal medya stratejinizdeki sosyal medya katılımını azaltmak, şirketinizin sosyal medya varlığı için büyük bir tehdit oluşturabilir. Sosyal medya katılımını doğru yapmaya yönelik 3 adım, proaktif olmak, her zaman dinlemek ve ilgi çekici olmaktır.

# 4: Sosyal medya yönetiminizi ne zaman dış kaynakta kullanacağınızı bilin

Sosyal medya yönetiminizi dahili veya dış kaynaklı tutmanızın gerekmediği birçok iş, büyük veya küçük karşılaşmalar. Anahtarları sosyal medya hesaplarınıza bırakma kararının avantaj ve dezavantajlarını tartmak zaman alır.

 # 5: Sosyal medya ile web sitenizin trafiğini artırın

Her (akıllı) işletmenin bir web sitesi vardır, ancak her işletme kendi web sitelerine istenen miktarda trafik sağlamaz. Web sitenize trafik çekmek için sosyal medyayı kullanmak, herkesin kullanması gereken temel taktiklerden, ustalaşmaya biraz daha zaman ayıran daha sofistike yöntemlerden oluşur.

 # 6: Sosyal medya izleme, kaçırdığınız en büyük fırsattır

Sosyal medyaya gelince, insanlar, şirketiniz ve markanız hakkında ne istediklerini söyleyebilme gücüne sahip olurlar. Dedikleri pozitif veya negatif olabilir. Nasıl ve neden size geri bildirimde bulunduklarına bakılmaksızın, sosyal medya kitlenizi izlememek kaçırılmış bir fırsattır.

 # 7: Tüm İşletmeler LinkedIn Üzerinde Olmalıdır

Muhtemelen bunu bir çok kez duymuşsunuzdur, ancak bunu bir kez daha vurgulamak istiyorum: LinkedIn, artık büyük ya da küçük herhangi bir iş için isteğe bağlı değildir. Bu sosyal ağlar size güvenilirlik, geniş bir profesyoneller ağı, satış fırsatları ve işiniz için bir pazarlama platformu sağlar.

 # 8: Zaman kazandıracak şekilde tweet’leri nasıl planlayacağınızı öğrenin

Hootsuite gibi sosyal medya araçları, Tweets’tan vaktinden zamanlama olanağı sağlayarak , birden fazla Twitter hesabını yönetmenin stresini ortadan kaldırır. Hootsuite’i Tweetleri zamanlamak için kullanabileceğiniz 3 yol vardır

 # 9: Her ne pahasına olursa olsun sosyal medya stratejisi hatalarından kaçının

Sosyal medya stratejinize neyin dahil edileceğini bilmek, sosyal medya başarınızın anahtarıdır. Ancak , sosyal medyada ne yapmamayı biliyor musunuz ? Sosyal medya varlığınıza zarar verebilecek pek çok ortak sosyal medya taktikleri vardır

 # 10: Tüm sosyal medya şüphecilerine sosyal medyanın işlerine yararlı olduğunu söyle

İş dünyasında sosyal medyayı destekleyen birçok kişi var, ancak işlerinde sosyal medyanın yararlarını görmeyen veya anlamayan şüpheciler var.

 # 11: Sosyal medya istatistiklerinizi kullanarak kitlenizi daha iyi hedefleyin

Sosyal medya istatistikleri, işletmeler için sosyal medya kullanan pazarlamacılara sosyal medya stratejilerini yönlendirmelerine izin verir. Sosyal medyada pek çok çalışma yapılmakta ve bu çok bilgilendirici sayıdan yararlanmamak utanç vericidir.

 # 12: İçeriğinizi yönetmek ve paylaşmak için Hootsuite gibi içerik yönetimi araçlarını kullanın

Bir sosyal medya içeriği takviminiz olsa bile, içerik yönetimi özellikle birkaç sosyal kanalı hokkabazlığınız varsa zor olabilir. Sosyal medya kitlenizle paylaşımda bulunmak için doğru içeriği seçmek, herhangi bir sosyal medya yöneticisi için göz korkutucu bir görev olabilir.

 # 13: Sosyal medya YG’sini kanıtlamak için hangi sosyal medya metriğini kullanmanız gerektiğini bilin.

Çevrimiçi olarak sosyal medya analizleri hakkında okuduğunuz her makalede, izlemeniz gereken yeni bir sosyal medya metriği tartışılıyor gibi görünüyor .

 # 14: URL’lerinizdeki etkileşimleri takip etmek ve ölçmek için URL kısaltıcılarını kullanın

Retweiler ve beğenileri izleme, katılım hakkında yeterli bilgi vermek için artık yeterli değildir. Kullanıcıları web sitenize geri getirmek için yayınınıza eklediğiniz bağlantıyı hatırlıyor musunuz? URL kısaltmalarını kullandığınızda izlenebilir bir URL sağlanır, böylece web sitenize trafik çekmek için bu sosyal medya mesajının başarısını ölçebilirsiniz. URL kısaltıcıları hakkında bilgi edinin

 # 15: Hashtag’ları kullanmanın yapılmasını ve yapılmamasını öğrenin

Muhtemelen insanların, Tweetlerinde her kelimeyle birlikte bir hashtag kullandıklarını veya hashtag’ları içerecek şekilde ayrı bir Instagram yorumu yapacağını gördünüz. Ancak, bunun hashtag’ları kullanmanın doğru yolu olduğu anlamına gelmiyor.

 # 16: Sosyal içerik organize etmek için bir sosyal medya içerik takvimi kullanın

Bir sosyal medya içerik takvimini organize etmek ve bulmak sosyal medya başarısı için zorunludur. Bir sosyal medya içeriği takvimini kullanarak, işletmeniz için çalışan bir sosyal medya içerik takvimi belirleyebilirsiniz. Bir içerik takvimi oluştururken nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

 # 17: Sosyal medya reklamcılığı ile sosyal medya erişiminizi artırın

Sosyal medya alanınızı genişletmek için sosyal medya reklamcılığını kullanmak, herhangi bir işletmenin atması gereken bir fırsattır. Sosyal medya reklamlarına yatırım yapmak, sosyal medya stratejinizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Bununla birlikte, sosyal medya reklamlarını etkili bir biçimde kullanmayı bilmek, herkesin reklamcılıkta çok büyük bir bütçe yatırmadan önce öğrenmesi gereken zamanı alması gereken bir şeydir. Bu yeni başlayanlara yönelik sosyal medya reklamcılığı rehberi, Twitter, Facebook, LinkedIn ve StumbleUpon’da bulunan farklı reklamcılık fırsatlarını anlamanıza yardımcı olacaktır

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.