Video Paylaşım sitelerinden Para Kazanma

Bu yazımızda sizlere video paylaşım sitelerinden bahsedeceğim. Video paylaşarak nasıl para kazanabileceğinizi ne kadar kazanabileceğinizi dilim döndükce anlatmaya çalışacağım.

  1. YOUTUBE

Hemen hemen herkesin duyduğu video paylaşım sitelerinden biridir. Peki bu sitede para kazanma nasıl yapılıyor. Bu konuda bildiklerimi size aktaracağım.

Google maili olan herkes bir youtube kullanıcısıdır. yapmanız gereken şey google hesabınızla youtube ye video yüklemeniz. Yüklediğiniz bu video izlendikçe değil izleme esnasında reklam gösterildikçe para kazanırsınız.

Bir tane video yükledim. Bundan para kazanabilirmiyim?

Evet bu şekilde para kazanma ihtimaliniz. Var ama çok düşük bir ihtimaldir. hem bu video sayesinde aboneniz 1000 geçmiş hem de 365 gün içerisinde 4000 saat izlenmeyi geçmiş olması gerekiyor. Bu şartları ister tek video da ister yüz video da sağlayın fark etmez.

Kaç video yüklemek lazım?

Youtube para kazanma özelliğini etkinleştirme de devamlılığa bakıyor. Siz düzenli bir şekilde video atarak hem aynı kişilerin birden fazla videonuzu izlemesiniz sağlarsınız hem de Youtube nin sizin para kazanma özelliğinizi aktifleştirmesi o kadar kısa sürer. Bu nedenle yükleyeceğiniz videoları bir seferde yüklemek yerine günde, haftada bir video olacak şekilde yüklemenizi tavsiye ederim.

Youtube ile ilgili diğer konuları youtubekesfet.com web sitemizden bakıp bilgi alabilirsiniz.

2. Dailymotion

video paylaşım sitelerinden biri ise dailymotion. Bu site youtube dan çok farklı değil bunda da bir üyelik oluşturmanız videolarnızı buraya yüklemeniz gerekiyor. Bu sitenin youtube den farkı youtube gibi 4000 saat veya 1000aone şartı yok sadece 10000 izlenim istiyor. ortaklık bölümünden videorınız izlenmesini falan görebilirsiniz.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.