Youtuber adaylarının en çok yaptıkları hatalar

Merhaba arkadaşlar. Youtube ile ilgili yeni yazımızla yine karşınızdayız.

Bildiğiniz üzere youtube Keşfet web sitemizle Türk youtuberları tanıtmaya ve Türk youtuberları analiz etmeye devam ediyoruz. Bu analizlerimiz sonucunda sitemizde yayınlanan makaleleri oluşturuyoruz. bugün sizlere youtuber adaylarının en çok yaptıkları hataları derlemeye çalışacağım. Youtubekesfet.com web sitemizde 1000 üzerinde youtuber arkadaşımızın kanalını tanıtıyoruz ve bunların yaptıkları hataları üzülerek görmekteyiz.

Kopya içerik (video) yükleme

Türk youtuberlarının hemen hemen en çok yaptıkları hata kopya içerik yüklemedir. Analiz ettiğimiz yüzlerce kanalda aynı içerikleri gördük. Bu ilerde sorun oluşturacak hatalardan biri. Kopya videolar iler de telif hakkı yemenize bu da telif hakkı nedeniyle youtube para kazanma özelliğinin etkinleştirilmemesine sebep olacaktır.

Kopya videolar size kısa süreli abone getirebilir ama ilerleyen dönemlerde aboneleriniz size has videolar görmediği için abonelikten çıkacaktır. buna dikkat edin. elinizden geldikce kendi özgün videolarınızı yükleyin

Yüklenen videoya detay girmemek

Türk youtuberları en sık yaptıkları diğer hata da yükledikleri videoların açıklama, kategori, etiket v.b. özelliklerini kullanmamaları. youtube, google firmasının almış olduğu bir video arama sitesidir. Özellikle söylüyorum arama sitesi diye. Dünyanın en ünlü arama sitesi youtube alarak elindeki arama potansiyeli geliştirdi. bunu görsel metaryaller sayesinde yapıyor.

Peki youtube bir arama sitesi ise videolar dan aramayı nasıl yapaak tabiki videonun kendisinden arama yapamayacağı için video başlığı, etiketleri ve açıklamalarında arama yapacak. Türk youtuberlar yüklediğimiz videonun içeri hakkında detaylı bir açıklama ekleyerek videomuzun bulunurluğunu artırabiliriz.

Yani yüklediğiniz her videonun detaylı bir açıklaması ve etiketleri olmasına dikkat etmelisiniz.

Abone Sayısının görünürlüğü

Bu aralar Türk youtuberlar arasında abone sayısını göstermeme gibi bir furya başladı. Abone sayısının görünmemesi size ne yarar sağlar bilmiyorum ama görünmesinin size faydası olduğunu biliyorum.

Abone sayım az. Beni böyle görmesinler diye saklıyorsanız. Yanlış yapıyorsunuz. Tüm youtuberlar bugün sizin bulunduğunuz abone sayılarında bulundular onun için herkesin geçtiği bu yoldan sizde geçmelisinz..

Bizim toplumumuzda çoğunluğa uyma gibi bir özelliğimiz var siz abone sayısını göstermeyerek takip edilme oranınızı azaltıyorsunuz. abone sayısını gizleyen youtuberlarda gerileme söz konusudur. Bizim toplumumuz pazarda bile en kalabalık olan tezgahın başına gider o nedenle abone sayınızı göstererek takipcilerinize bakın nasıl büyüyorum. Her gün yeni aboneler nasıl kazanıyorum demelisiniz.

Abone sayısını sıfır olarak görmektense 100,2000 olarak görünmesi daha iyidir.

Facebook abone yardım grupları

Yapmış olduğum son gözlemler be anketler sonuçu facebooktan abone sayısını istenen düzeyde artıran kimseyi görmedim. Facebook gruplarında saatlerce abone dilenmektense yeni videolar nasıl hazırlarım diye uğraşmak bence daha etkili bir yol.

Facebook gruplarından gelecek br kaç abone szin videolarınızı bir dakika izleyecek ve bir daha kanalınıza bile belki uğramayacak. Bu da size kuru kalabalıktan başka bir yarar sağlamayacak. unutmayın youtube videolar içerisindeki videoların gösterimi sayesinde size para kazandırır. siz videolarınızı gerçekten merak ettiği için glen abonelere yönlenmeli ve bu yönde çalışmalar yapmalısınız.

Facebook gruplarında abone dilenmektense videonuzla ilgili gruplarda videolarınızı paylaşmanız size daha çok izlenme ve daha çok abone getirecektir.

şimdilik en çok dikaktimi çeken konular bunlardı dilim döndükce sizlere anlatmaya çalıştım. ilerleyen dönemlerde gözüme çarpan başka hatalarda olursa onlarıda size buradan aktaracağım. Şimdilik hoşçakalın….

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.