Ücretsiz En iyi Video Düzenleme Programı

Dünyanın en ünlü studio malzemelerini satan Black Magic Design ürünlerinin kalitesini gösterebilmek için film şirketlerinin video düzenlemede kullandıkları Davinci Resolve yi satın alarak ücretsiz olarak bizlere sunmaya ve geliştirmeye devam ediyor.

Bana göre amaçları Davinci Resolve’yi ücretsiz vererek rakip firmaların ürünleri ile kendi ürünleri arasındaki farkı kullanıcıların fark etmesini sağlamaktır. Bu söylediğim iddia yı Davinci Resolve’yi kullanmaya başladığınızda anlayacaksınız.

Davinci Resolve ile Neler Yapabiliriz.

profesyonel 8K kurgulamayı, renk düzeltimi, görsel efektleri ve ses için post prodüksiyonun hepsini tek bir yazılım aracında birleştiren yegane çözümdür! Kurgu, renk, efekt ve ses sayfaları arasında, tek bir tıklamayla anında gezinebilirsiniz. DaVinci Resolve Studio ayrıca, çok kullanıcılı ortak çalışma için tasarlanmış tek çözümdür yani; kurgucular, asistanlar, renk uzmanları, VFX görsel efekt sanatçıları ve ses tasarımcılarının hepsi; aynı anda, aynı projede canlı çalışabilir! İster bireysel bir sanatçı olun veya beraber çalışan bir takımın parçası olun, DaVinci Resolve’nin, üst düzey post prodüksiyon için neden standart uygulama olduğunu ve Hollywood sinema filmlerinin, televizyon programlarının ve reklamlarının bitirilmesinde, diğer yazılımlardan niçin çok daha fazla kullanıldığını görmek oldukça kolaydır.

Hızlı Kurgu Sayfası ile Tanışın!

Reklam filmleri ve hatta haber kurgusu gibi çabuk bitirilmesi gereken projelerde çalışan kurgucular için özel olarak tasarlanan Hızlı Kurgu sayfası, hız üzerine kurulmuştur. Modernleştirilmiş bir arayüzü ve her zamankinden çok daha hızlı çalışmanıza yardımcı olacak yeni devrimsel araçları olan, farklı bir kurgu sayfasıdır. Hızlı Kurgu sayfası; dosyaları yazılıma aktarmanızı, kurgulamanızı, geçişler ve metinler eklemenizi, otomatik olarak renk eşleştirme, ses miksajı ve bunlar gibi nice işlemleri yapmanızı sağlar. Teslimatınız ister yayın için isterse YouTube için olsun, işi bitirmeniz için gereken her şeyi tek bir yerde, Hızlı Kurgu sayfasında bulabilirsiniz. Artı olarak, normal Kurgu sayfası halen kullanılabilindiği için, bir işin tam ortasındayken kurgu stillerini değiştirmek istediğinizde, kurgu ve hızlı kurgu sayfaları arasında yine gidip gelebilirsiniz.

Efsanevi DaVinci Kalitesi

DaVinci Resolve’ın Emmy™ ödüllü görüntü işleme teknolojisi, derin 32-bit float görüntü işleme özelliğinin yanı sıra, parlaklığı renkten ayrı olarak işleyen kendine özgü ve patentli YRGB renk bilimi içerir. Bu, parlak bölgelerin, orta tonların ya da gölgelerin rengini yeniden dengelemenizi gerektirmeden, videonuzun parlaklığını ayarlamanızı mümkün kılar! Devasa dahili renk düzeni, en son HDR ve geniş renk skalası olan iş akışları için mükemmeldir.

Davinci Resolve den ücretsiz eğitim alabilirsiniz.

Programı nasıl kullanacağınızı anlatan metin ve görsel metaryaller bulunmaktadır. Kesme, Editleme, Renk ayarı yapma, çeşitli efekler oluşturma ve oluşturulan efeklerin videolara entegre edilmesine kadar tüm alanlarda eğitimler bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için Davinci Resolve sitesine göz atabilirsiniz. Sitenin Türkçe dil desteği vardır.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.