AI Şirketleri: Siber güvenlik

Günümüzün yapay zeka siber güvenlik şirketlerinin bir listesini oluşturmanın zorluğu, artık her büyük siber güvenlik şirketinin yapay zeka kullandığını iddia etmesidir . Bu nedenle, “en iyi yapay zeka siber güvenlik şirketleri” listesi, esasen “en iyi siber güvenlik şirketleri” ile aynıdır.

Sorun şu ki, sektör uzmanlarından yapay zeka siber güvenliğinin etkinliği hakkında büyük şüpheler duydum; Bu eleştirmenler, satıcıların yapay zeka hakkında büyük sesler çıkardığını söylüyor, ancak aslında teknoloji olgunlaşmamış.

Bu konu tartışmaya açık, ancak kesinlikle doğru olan bir şey var: Bu güvenlik şirketlerinin müşterileri için bu çok zor – imkansız mı? – arka plana bakmak ve bir satıcının yapay zekasının derinliğini ve kalitesini tam olarak anlamak.

Belirli bir satıcının yapay zekası, bir virüsü altyapıya sızmadan önce engelleyecek kadar tahmine dayalı analitiği gerçekten yürütebilecek mi? Olabilir ya da olmayabilir, ancak bu şüpheler satıcıları yapay zekalarını yoğun bir şekilde pazarlamaktan alıkoymuyor.

CrowdStrike simgesi

CrowdStrike

CrowdStrike , altyapıda devriye gezmek ve yöneticileri tehditlere karşı uyarmak için yapay zeka ve otomasyondan yoğun şekilde yararlanan, siber güvenlik alanında büyüyen bir tema olan XDR (genişletilmiş algılama ve yanıt) sunar. CrowdStrike, yönetilen XDR sisteminin, eksik güvenlik profesyonellerinin işini yaparak siber güvenlikteki beceri açığını kapatmak için yapay zekayı kullanma becerisini destekler.

Z ölçekleyici simgesi

Zscaler

Zscaler, siber güvenlikte, sıfır güven mimarisi adı verilen, bir şirketin sisteminde hareket etme izninin ciddi şekilde sınırlandırıldığı ve bölümlere ayrıldığı, bir bilgisayar korsanının erişimini büyük ölçüde azaltan, yeni ortaya çıkan güçlü bir teknoloji kullanır. Şirketin yapay zeka modelleri, bu sıfır güven mimarisini sürekli olarak izlemesini ve korumasını sağlamak için devasa bir veri hazinesi üzerinde eğitilmiştir.

Anormal Güvenlik simgesi

Abnormal

E-postayı korumak biraz akıl oyunudur: bilgisayar korsanları doğrudan şirketteki her personele aldatıcı kimlik avı çağrıları gönderebilir, bu nedenle birisinin tetiklenmesi muhtemeldir. Bununla mücadele etmek için Abnormal , çevreye kötü niyetli girişi engellemeye yardımcı olmak için her çalışanın tipik davranışını (AI olmadan imkansız) öğrenmek için AI kullanır. Etkileyici bir şekilde, güvenlik lideri Crowdstrike Abnormal’e yatırım yaptı ve onunla ortaklık kurdu.

Vectra simgesi

Vectra AI

Vectra’nın Cognito platformu, çok yönlü bir güvenlik saldırısını desteklemek için yapay zekayı kullanır. Buna, veri havuzlarına gelişmiş meta veriler gönderen Cognito Stream ve SIEM çevre koruması dahildir; ve siber saldırıları hızla ortaya çıkarmak için harekete geçen Cognito Protect.

karanlık iz simgesi

Darktrace

Darktrace’in Siber Yapay Zeka Döngüsü, sürekli bir önleme, tespit, yanıt ve iyileştirme akışı oluşturmak için sürekli bir döngü mimarisi kullanır; Buradaki fikir, AI temelinin her yinelemede öğrenerek zaman içinde çok daha güçlü siber koruma sağlamasıdır. Şirket, bir kurumsal ortamda “her mikro etkileşimi öğrenmek” için yapay zekanın kendi kendine öğrenme yeteneklerini vurguluyor.

Sophos simgesi

Sophos

Yapay zeka tabanlı siber güvenlikte mevcut yapay zeka çılgınlığından çok önce açıkça lider olan Birleşik Krallık merkezli şirket, 2017’de Sophos Yapay Zeka’yı piyasaya sürdü. Bu girişim, makine öğreniminde ve insan-yapay zeka etkileşimi için verilerde ileriye dönük ilerlemeler geliştirmeye odaklanıyor. ve diğer güvenlik kullanımları. Sophos’un kapsamlı araç seti, uç nokta tespitinden şifrelemeye ve birleşik tehdit yönetimine kadar uzanır.

Fortinet simgesi

Fortinet

Günümüzün kurumsal siber korumasının merkezinde SOC (Güvenlik Operasyonları Merkezi) bulunmaktadır. Fortinet’in  otomatikleştirilmiş SOC’si, eski bir kurumsal çevrede gizlice dolaşmak için tasarlanmış kötü amaçlı etkinlikleri ortaya çıkarmak için yapay zekayı kullanır . Strateji, buluttan uç noktalara kadar sistem genelinde güvenlik araçlarıyla yakın bir şekilde birlikte çalışmaktır.

Palo Alto Ağları simgesi

Palo Alto Networks

Gelişmiş bir stratejiye sahip bir siber güvenlik şirketi olarak güçlü bir üne sahip olan Palo Alto Networks’ün yapay zeka destekli Prisma SASE (güvenli erişim hizmeti kenarı) çözümü, Kendi Kendini Yöneten Dijital Deneyim Yönetimi (ADEM) aracıyla entegre edilmiştir. Net sonuç, yapay zekanın insan güvenlik yöneticilerine kurumsal güvenlik için çok önemli olan altyapılarında gözlemlenebilirlik konusunda yardımcı olmasıdır.

Kontrol Noktası simgesi

Check Point

Şirketin Check Point Quantum Titan’ı, kimlik avı ve DNS istismarlarına karşı tehdit algılamayı desteklemek için derin öğrenme ve yapay zeka kullanan üç yazılım kanadı (bıçaklar güvenlik yapı taşlarıdır) sunar. Şirket ayrıca, çok uzak ağlardaki IoT cihazlarını korumak için sıfır güven profilleri uygulayan araçlarla IoT’ye odaklanıyor.

böğürtlen simgesi

Cylance

Blackberry’nin bir bölümü olan Cylance AI , “yedinci nesil siber güvenlik yapay zekasını” lanse ediyor. Müşteriler tarafından kullanımdaki uzatılmış yaşam döngüsü nedeniyle, AI platformu milyarlarca siber tehdit veri seti üzerinde eğitilmiştir. Cylance, mobil kimlik bilgileri göz önüne alındığında, hızla büyüyen bir sektör olan mobil IoT dünyası için siber güvenlik alanında önemli bir oyuncudur.

BigPanda simgesi

BigPanda

AIOps sektöründe bir lider olarak kabul edilen BigPanda , veri değişiklikleri ile topoloji (bir sistemin parçaları arasındaki ilişki) arasındaki ilişkileri keşfetmek için yapay zekayı kullanır. Bu teknoloji, gözlemlenebilirliği desteklemek için çalışır; gözlemlenebilirliği vurgulamak, altyapı güvenliğinde büyüyen bir trend. Özünde BigPanda, özellikle hizmet kesintilerini önlemek için insan personelinin yeteneklerini genişletmek için makine öğrenimi ve otomasyondan yararlanır.

DataVisor simgesi

DataVisor

Data Visor, dijital ödemelerden fintech platformlarına kadar pek çok işlem türünde dolandırıcılıkla mücadele etmek için yapay zekayı kullanır. Örneğin, kredi kartı dolandırıcılığını engellemek için işlemleri gerçek zamanlı olarak izler ve yetkisiz ödemelerle mücadele etmek için ACH ve Zelle ödemelerini korur. Şirket, 2020 yılında Gartner tarafından “Havalı Satıcı” olarak adlandırıldı.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.