Fotoğraf Düzenleme için En İyi Monitörler

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız veya rengi değiştirirken dikkatli işlem gerektiren çok sayıda düzenlemeyle uğraşan bir fotoğraf editörüyseniz, en iyi renk doğruluğuna sahip monitör arkadaşınızdır. Son derece doğru renk örneklemesine ihtiyacınız varsa, Adobe Photoshop ve manzara fotoğrafı düzenleme gibi çeşitli uygulamaları yönetmenizi sağlar. İhtiyacınız olan tüm belirtimleri ve özellikleri öğrendikten sonra renk doğruluğuna sahip olmak, doğru renklere sahip bir monitör satın almanın anahtarıdır. İster profesyonel bir fotoğrafçı olun ister grafik uzmanı olun, tüm özellikler tek bir monitörde bulunamaz.

Yine de, bu makalenin yardımıyla, her bir renk doğruluğuna sahip monitörün özelliklerine yakından bakabilirsiniz. Aradığınız monitör özelliklerini bulmanıza yardımcı olur. Bu makale ayrıca, bir üründe ne arayacağınız konusunda karar vermenize yardımcı olacak eksiksiz bir satın alma kılavuzu içerir ve sık sorulan sorular, ürünle ilgili tüm sorgularınızı sıralar. İncelemeleri dikkatli ürün testi ve karşılaştırmasından sonra yazdığım için bir fincan çay alın ve makaleyi okuyun.

En İyi 5 En İyi Renk Doğruluğuna Sahip Monitör

İçerik tablosu

 1. BenQ PD3220U 32 İnç 4K IPS Monitör
 2. ViewSonic VP2785-4K 27 inç 4K Ultra HD Monitör
 3. ASUS ProArt PA34VC 34″ Kavisli Monitör
 4. Retina 6K Ekranlı Apple 32 inç Pro Display XDR
 5. Dell UP3218K Ultra keskin 32″ 8K Monitör

En iyi renk doğruluğuna sahip monitör arasında seçim yaparken, çeşitli özellikler ve neredeyse benzer özellikler nedeniyle herkesin kafası karışır. Gereksinimlerine göre en iyi ürünü arayan kişilerin işini kolaylaştırmak için bu en iyi renkli monitörler listesini derledim.

Kapsamlı araştırma ve testler nedeniyle listeyi sonlandırmak için 2 ay harcadım. Yüzlerce seçenek arasından sıralanan bu monitörler, mükemmel performanslarıyla sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Başlayalım!

1) BenQ PD3220U Renk Doğruluğuna Sahip 4K Monitör

Üretici firmaBenQ
Ekran boyutu32 inç
Çözünürlük3839 x 2160 Piksel
Ekran Bağlantı Noktası1
HDMI Girişleri2

BENQ PD3220U EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

Çok çeşitli seçeneklere sahip olduğunuzda monitör bulmak zordur. Fotoğraf çalışmalarım için doğru renklere sahip bir monitör arıyordum. BenQ PD3220U 32 İnç Renkli Hassas 4k Monitörü bir ay önce satın aldım ve mükemmel parlaklaştırma ve renklendirme doğruluğundan fazlasıyla memnunum. Fotoğraf düzenleme için en iyi monitörlerden biridir. Mükemmel renk teknolojisiyle beni asla yarı yolda bırakmayan profesyonel düzeyde fotoğraf düzenleme yaptım.

Tasarımcılar için Üretildi

BenQ PD3220U monitör, Pantone onaylı ve Calman onaylı doğru renk teknolojisiyle 4K kalitesini destekleyen 32 inçtir. %95 P3 ve %100 sRGB renk doğruluğu beni hayrete düşürdü. M-Book moduna ve mağaza içi uyumlu renk eşleştirme Mac özelliklerine sahiptir.

Papatya Zinciri Teknolojisi

PD3220U, çoklu monitörü tek bir monitöre bağlayarak çoklu monitör teknolojisi oluşturmanıza olanak sağlar. Papatya Zinciri teknolojisi, masa alanınızı azaltmanıza yardımcı olur ve dağınıklıklar işe yaramaz hale gelir. PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı çoklu monitör kurulumuna kolayca bağlayabilirsiniz.

Bağlantı Geliştirme

Sorunsuz bağlantı sağlamak için 3 USB-C bağlantı noktası, 1 USB hub, 1 Ekran Bağlantı Noktası ve 2 HDMI bağlantı noktasına sahiptir. Çalışmanızı bir KVM anahtarına, Hokey Puck G2’ye ve bir kulaklık jakına genişletebilirsiniz.

ICC Sync Tasarım ve Ekran P3 Uyumluluğu

ICC senkronizasyonu, renk eşlemenin basitleştirilmesine yardımcı olur ve BenQ ekran pilot yazılımının Display P3 teknolojisi ile hızlı bir şekilde tamamlanabilir. BenQ monitör, kolayca eğilebilen, döndürülebilen ve döndürülebilen ergonomik bir ekrana ve tasarıma sahiptir ve ayrıca boyunuza göre ayarlayabilirsiniz.

AQCOLOR Teknolojisi

BenQ ilk olarak AQCOLOR teknolojisini tanıttı; doğru ve profesyonel renkler oluşturur. Monitörün renk teknolojisine tamamen güvenebilirsiniz. Yüksek doğrulukla, düzenlemenin sonucunu kontrol edebilirsiniz ve sonuçlar her zaman profesyonel düzeydedir.

Faydalar

 • 4K UHD çözünürlüğe sahiptir
 • Çoklu bağlantı noktaları bağlantıyı geliştirir
 • Standı boyunuza göre ayarlayabilirsiniz.
 • Bir adobe renk paletini kullanarak kolayca baskıya dönüştürebilirsiniz.

Dezavantajlar

 • Parlaklık nispeten biraz daha iyi olabilirdi
 • HDR efekti biraz mütevazı
 • Dahili hoparlör yok

BENQ PD3220U EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

2) ViewSonic VP2785 Fotoğraf Düzenleme İçin En İyi Monitör

Üretici firmaViewSonic
Ekran boyutu27 inç
Çözünürlük3840 x 2160 Piksel
Ekran Bağlantı Noktası1
HDMI Girişleri2

ViewSonic VP2785VİEWSONİC VP2785 EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

Bu makale için yaptığım tüm testler sırasında ViewSonic VP2785-4K profesyonel monitör kullanıyorum. Hepsi tek bir USB C bağlantı noktasına sahip bir kulaklık ve klavye/fare dongle’ı bağlayan birden çok bağlantı noktası gibi aradığım birçok özelliğe sahip. Evden çalışmak için kullanıyorum. Pahalı bir HP Z Ekran ile yüksek resim kalitesi ve çözünürlüğü, çalışmalarımın kusursuz ve mükemmel görünmesini sağlıyor.

Yüksek Kaliteli Monitör

ViewSonic VP2785-4K profesyonel monitör, doğru renklere sahip en iyi monitör istiyorsanız, yardımınız için burada. 4K UHD gelişmiş ergonomik ekranı ve 60 Hz IPS monitörü destekleyerek evden ve hatta ofiste çalışmak için mükemmel olan gerçeğe yakın renkler sunar.

Renk Doğruluğu

VP2785, fotoğrafçılık için en iyi kalibre edilmiş monitördür. %99’dan fazla Adobe RGB’ye kadar renk doğruluğu sağlar. Delta E>2 ve 4,39 trilyon renk, daha fazla ayar yapmadan size gerçeğe yakın bir deneyim sunar.

Bağlantı Seçenekleri

ViewSonic, birden çok monitörün kendisine bağlanmasına yardımcı olan birden çok portala sahiptir ve masanızdaki dağınıklığı azaltabilirsiniz. Bağlantı, monitörünüzdeki alanın çoğunu boşaltır ve size eksiksiz ve daha sürükleyici bir izleme deneyimi sunar. 2.0 HDMI, 2.2 HDCP, USB 3.1, bir ekran bağlantı noktası ve 1 mini ekran bağlantı noktasına sahiptir.

Donanım Kalibrasyonu

Monitöre bir dosya yüklediğinizde ve basılı bir kopyasını talep ettiğinizde, monitörde yüklü olan donanım kalibrasyonu daha önce yüklediğiniz dosyanın tam çıktısını almanızı sağlar. Herhangi bir renk bozulması yaşamazsınız, bu da onu fotoğraf düzenleme için en iyi monitör yapar.

Faydalar

 • LCD monitör kablosu ve AC/DC adaptörü dahil birçok bağlantıya sahiptir.
 • Diğer dizüstü bilgisayarlara ve PC’lere bağlantı sağlar
 • Görüntülü videolar harika ve keskin
 • Renk doğruluğu ile canlı bir deneyim sunar

Dezavantajlar

 • Tam Adobe RGB renk alanını kapsamaz
 • Parlaklık daha fazla olabilirdi

VİEWSONİC VP2785 EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

3) ASUS Pro Art PA34VC En Doğru Renk Monitörü

Üretici firmaAsus
Ekran boyutu34 inç
Çözünürlük3440 x 1440 Piksel
Ekran Bağlantı Noktası1
HDMI Girişleri2

ASUS PRO ART PA34VC EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

Diğer birçok ofis gibi ben de Covid zamanlarında ofisimi evden çalışmaya kaydırdım. Evime sığması için yeni bir monitör almak zorunda kaldım. ASUS ProArt Kavisli monitörü seçtim. Ekran boyutu geniş ve çözünürlüğü işim için mükemmel. Renk ayarı MacBook Pro ile çalışmamla eşleşiyor ve mavi arka plan her iki ekranla eşleşiyor. Renk doğruluğu ve çoklu bağlantı noktalarının yanı sıra birçok özelliğe sahiptir.

Ekran ve Çözünürlük

Pro Art, 34 inç ve kavisli ekrana sahip en doğru renk monitörüdür. 2 yıldırım 3, ekran bağlantı noktası 1.2 ve 3 x HDMI 2’ye sahiptir. Monitörün çözünürlüğü, renk doğruluğunu ve olağanüstü sonuçları garanti eden IPS 1900R ile 3440 x 1440’tır.

Yüksek Renk Teknolojisi

ASUS Pro Art, LUT adı verilen 14 bitlik bir görünüm tablosuna sahip ASUS ProArt kalibrasyon teknolojisini kullanan, renk doğruluğu en yüksek monitördür. Ayrıca, baskılarınızı ve monitör ekranınızı tekdüze ve eşit hale getirmek için tekdüzelik dengeleme özelliğine de sahiptir.

PIP ve PBG

PIP ve PBG, çok sayıda kaynaktan erişilebilir görüntülemeye izin verir. ASUS ProArt, en iyi renk doğruluğundan biri için son derece doğru renk ve ön kalibrasyon sağlamak için yüksek renk güvenilirliği ve HDR-10 sunar.

Çerçevesiz Tasarım

Yenilikçi ve en yeni çerçevesiz tasarımı, onu rakipler arasında en doğru renk doğruluğuna sahip monitör yapıyor. Ergonomik eğme, döndürme ve yükseklik ayarlı ince metal tabana sahiptir. ASUS, ekranınızı geliştirmek için düşük mavi ışık ve titreşimsiz deneyimi ile ünlüdür.

Faydalar

 • Olağanüstü renk doğruluğuna sahiptir
 • HDR’si inanılmaz görünüyor.
 • Çerçevesiz tasarım sağlam ve güzel
 • Birçok bağlantı noktası ve bağlantı için işlevselliğe sahiptir

Dezavantajlar

 • biraz pahalı
 • USB hub bağlantı noktası yok

ASUS PRO ART PA34VC EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

4) Apple 32 inç Pro Display Renk Doğruluğu Açısından En İyi Monitörler

Üretici firmaElma
Ekran boyutu32 inç
Çözünürlük6016 x 3384 Piksel
Thunderbolt Bağlantı Noktası1
USB C Bağlantı Noktaları3

APPLE PRO DİSPLAY EN İYİ FİYATINI KONTROL EDİN

Renk doğruluğu için gösterişli ve lüks bir monitör ararken, 6K teknolojili Apple 32 inç pro display XDR’yi denedim. Olağanüstü XDR teknolojisi, mükemmel görüntüler gösterir ve canlı bir şovu gözlerinize getirir. Rengini, ön camını ve netliğini seviyorum. Mükemmel görüntü doğruluğu sağlar ve kullanımım sırasında beni asla hayal kırıklığına uğratmadı.

Muhteşem Resim Kalitesi

Apple monitör, 6K retina ve 6016 x 3384 piksel çözünürlüğe sahip 32 inç LCD’ye sahiptir. Etkileyici çözünürlük, gözlerinizin önünde doğru ve net bir görüntü sağlar.

Birçok profesyonel projede kullandım ve XDR teknolojisinin yüksek dinamik aralığı ile beni her zaman şaşırttı. 6K teknolojisi monitörlerde kıttır ve Apple bu konuda harikalar yaratarak onu renk doğruluğu açısından en iyi monitörler arasında bir üst isim haline getirmiştir.

Parlaklık Seviyesi

Apple monitörde 1000 nit süreklilik ve 1600 nit zirve değeri vardır. 1.000.000:1 kontrast oranı sizi şaşırtacak. 10 bit renk derinliğine ve P3 genişliğinde renk gamına sahiptir. Monitör, görüntünün her bir parçasını mükemmel ve doğru bir şekilde görebilmenizi sağlar.

Renk Teknolojisi

Apple monitör, üstün LED teknolojisi, akıllı görüntü işleme ve gelişmiş LED teknolojisi kullanarak çiçeklenmeyi önemli ölçüde azaltabilen bir pro display XDR’ye sahiptir. Monitör ekranının gerçeğe yakın bir görüntü oluşturmasını sağlar. Monitör, koyu tonları kullanarak görüntüyü geliştirmek için benzersiz bir koyu renkli piksele sahiptir.

Yükseltilmiş Çalışma

Apple monitörünüzün yüksekliğini kolayca ayarlayabilir, eğebilir ve döndürebilirsiniz. Çok fazla yer kaplamadan sabit kalır ve manzara ve portre resimlerini geliştirir. Bu özellikleri kullanmak, uzun saatler boyunca bile rahat çalışmamı sağlıyor.

Faydalar

 • Apple Monitor, nispeten iyi renk doğruluğuna sahiptir
 • Nispeten büyük bir ekrana sahip
 • Resim kalitesi artırıldı ve daha iyi
 • Fantastik tasarımı ile bakmak güzel

Dezavantajlar

 • oldukça pahalı
 • Test edilen kontrast oranı iddia edilenden biraz daha düşük

APPLE PRO DİSPLAY EN İYİ FİYATINI KONTROL EDİN

5) Dell UP3218K Photoshop İçin En İyi Monitör

Üretici firmaDell
Ekran boyutu31,5 inç
Çözünürlük7680 x 4320 Piksel
Ekran Bağlantı Noktası2
HDMI GirişleriHAYIR

DELL UP3218K EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

Dell UltraSharp Monitörü birkaç hafta önce satın aldım ve şu anda üzerine yazıyorum ve önemli satın alma işlemini gözden geçiriyorum. Dell monitörü ilk kullandığımda üretkenliğini ve renk doğruluğunu görünce hayrete düştüm. 8K görüntü kalitesine sahip, bana geleceği görüyormuş gibi hissettiriyor. Bu duygu ilk günden beri tutarlı ve benzersiz teknolojisi, çarpıcı görüntü kalitesi ve olağanüstü çözünürlüğü beni çok mutlu ediyor.

Eşsiz Görsel Deneyim

Dell’in 8K’sı, dünyanın 8K görüntü kalitesine sahip ilk 31,5 inçlik monitörüydü. Üstün renk kalitesi ve farklı nitelikleri çıplak gözle nasıl ayırt edebileceğiniz ile etkilemek için özel olarak tasarlanmış, photoshop için en iyi monitördür.

Bu en iyi renk doğruluğuna sahip monitörün 8K kalitesi, bir resmin ayrıntılarını görmenizi sağlar ve tek bir ayrıntıyı bile kaçırmazsınız. 8K’dan düşük görüntü kalitesine sahip diğer monitörlerle karşılaştırıldığında, içeriği ultra HD 4K’dan dört kat daha fazla vurgular.

Renk kalitesi

Dell Premier Color, %100 adobe RGB’yi kapsayan çeşitlendirilmiş bir renk kapsamı sunar ve gözlerinizin önünde saf ve kararlı renkler sunar. 1,07 milyar renk ve diğer tipik monitörlere göre 64 kat daha fazla renk derinliği ile adobe RGB monitörler arasındadır.

İnce Ayarla Doğru Renk

SDK adı verilen özel renk modunu kullanarak renk parametrelerini favorilerinize göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı bir X-rite iDisplay Pro renk ölçere erişimi vardır. Monitörde adobe RGB, sRGB okuma kalibresi ve 2’den az Delta-E hassasiyeti bulunur.

Mükemmel Kullanılabilirlik

Dell UP3218K monitörde çoklu görev yapabilir ve masanızdaki dağınıklığı azaltacak özellikleri kolayca düzenleyebilirsiniz. Hepsini aynı anda görüntülemek ve aradığınızı hızlı bir şekilde bulmak için uygulamayı tek bir ekranda düzgün bir şekilde döşeyebilirsiniz. Ayrıca boyunuza göre ayarlayabilir ve oturma şeklinize göre hareket ettirebilir ve döndürebilirsiniz.

Faydalar

 • Dell 8K monitör ihtiyaçlarınız için iyi bir şekilde ayarlanmıştır ve özelleştirilebilir
 • Verimli bir şekilde çoklu görev yapabilir
 • Rahat bir görünüme sahip titreşimsiz bir ekrana sahiptir
 • 8K teknolojisi şaşırtıcı

Dezavantajlar

 • Bu pahalı
 • Rakiplerine kıyasla parlaklıkta biraz düşük

DELL UP3218K EN İYİ FİYATI KONTROL EDİN

En İyi Renk Doğruluğuna Sahip Monitörler – Satın Alma Rehberi

En iyi renk doğruluğuna sahip monitörü satın alırken bazı temel özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken ilk şey, görüntüdeki nesneleri ayırt etmek için resim kalitesinin ve çözünürlüğünün mükemmel olması gerektiğidir. Bunun için sizin için bazı önemli hususlar var.

Ekran ve Paneller

Fotoğraf düzenleme için en iyi bilgisayar monitörlerinin en azından IPS teknolojisine sahip olduğundan emin olun veya OLED ve 2022 yuvarlanmaları olmalıdır. IPS, bükülmüş nematik ve dikey hizalama dahil olmak üzere birden çok LCD donanım teknolojisi içerdiğinden birçok avantaja sahiptir. Fotoğrafçılar ve grafik tasarımcılar için en son ekran teknolojisine sahip LG OLED gibi çok çeşitli IPS teknolojisi tabanlı monitörler bulunmaktadır.

Bu özellik, dikey ve yatay olarak 178 derece dahil olmak üzere geniş görüntüleme açıları sağlar. Önden veya yandan bakıldığında maksimum açısal mesafeler vardır. IPS paneller en doğru renklere sahiptir ve profesyonel fotoğrafçılar ve grafik tasarımcılar tarafından beğenilmektedir. IPS teknolojisi, adobe RGB ve DCI-P3 renk uzaylarını kullandı. Ayrıca, resmi iyileştirmek için sRGB alanını kaplayan VA panelleri kullanır. Monitörünüzün OLED ve IPS teknolojisine sahip olduğundan emin olun.

Çözünürlük Düzeyi

Monitörünüzün net bir çözünürlüğü olmalıdır; insanların satın alabileceği çeşitli çözünürlükler vardır; herhangi bir analog monitörün çözünürlüğü ile yüksek tanımlı bir kalite olan HD (1280 x 720) satın alabilirsiniz. Bu monitörler ekonomiktir ve genel işler için uygundur. Full HD (1920 x 1080), günlük kullanım için bir monitör isteyen ve günlük işler için kristal netliğinde ve mükemmel bir görüntü gören kişiler içindir. Ayrıca uygun fiyatlı ve kullanışlı geliyor.

QHD veya WQHD olarak da adlandırılan Quad HD (2560 X 1440), geniş dörtlü yüksek tanım anlamına gelir ve yukarıdaki iki monitörden daha yüksek kaliteli görüntüler sunar. QHD’nin görüntü kalitesi, profesyonel fotoğraf düzenleme ve grafik tasarım için mükemmeldir. 4K Ultra HD, genel bir HD monitörün sunduğundan dört kat daha iyi piksel sunar. Sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz, ancak ekstra kalite için fiyat biraz fazla olacaktır.

Sonra 5K (5120 X 2160) var; ayrıca full HD monitörler verir ve resimler 4K monitörlere kıyasla mükemmeldir. Birçok profesyonel fotoğrafçı ve grafik tasarımcı, her ayrıntıyı hassas bir şekilde görmek için bu 5K kaliteli monitörü kullanıyor. 8K (7680 X 4320), şimdiye kadar monitörlerde yüklü olan en son resim kalitesi ve en yüksek çözünürlüktür. Bu teknolojiyi bulmak zordur, ancak mükemmel düzenleme ve oyun oynama sağlar.

Ekran boyutu

Bir monitör satın almak için piyasaya girdiğinizde karşınıza farklı boyut ve görüntü oranlarına sahip birkaç ekran çıkacaktır. Bu ölçüler fiyat etiketine göre değişiklik gösterecektir. Muhtemelen bir bütçe yapmalı ve ardından bu ekranları aramaya başlamalısınız. Birçok ekran var; 20 inç ve altı en ucuz ekrandır ve tüm gün hareket ettirmek istiyorsanız uygundur.

Sosyal medyada arama yapmak, fotoğraf paylaşmak ve e-postaları görüntülemek için iyi bir görüntü kalitesi sunar. 21 ila 26 inç, çok yönlü ofis ve ev kullanımı için idealdir. Filmleri ve dizileri monitörde izleyebilir ve daha iyi bir oyun deneyimi ile birlikte tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

27 inç ve üstü, profesyonel düzenleme ve grafik tasarım için büyük ekran monitöre ihtiyaç duyanlar için ideal seçimdir. Bu monitörler video prodüksiyonu, animasyon, 3D düzenleme ve olağanüstü oyun deneyimi sağlar. Piyasada 16:9 veya 16:10 görüntü oranlarına sahip geniş ve ultra geniş monitörler de mevcuttur; büyük bir e-tablo ile görüntülemek için mükemmeldirler. Ekran, bölünmüş ekranla birden fazla uygulama açmanıza olanak tanır.

Teknoloji Türü

Piyasada 2 tip teknoloji mevcuttur; HDR teknolojisi, canlı renkler vererek piksellerin renk dizisini ve kontrastını artırarak yayın kabiliyetini geliştirir. HDR’de resim kalitesi daha doğal ve gerçekçi görünüyor. Birçok kullanıcı bu üstün teknolojiyi kullanmakta ve günlük kullanım ve oyun amaçlı olarak bir monitöre ihtiyaç duymaktadır.

Yenilikçi teknoloji başka bir türdür; bu, monitörünüzü bir PC’ye bağlamanızı sağlar, ardından yenilikçi teknoloji monitörünüzü bir PC’ye dönüştürür. Web tarayıcılarında ve canlı uygulamalarda arama yapabilir ve hatta birden fazla uygulama açmak için monitörünüzü akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz.

Monitör almak üzere bir pazardaysanız, yukarıda bahsedilen özellikleri not edin ve ona göre bir bütçe yapın. Her iyi özelliğin bir bedeli vardır ve teknolojinin artmasıyla birlikte fiyatların da arttığını unutmamalısınız. En iyi renk doğruluğuna sahip ilk 5 monitör arasında, benzersiz özelliklerinden dolayı Dell UP3218K Ultra keskin 32″ 8K Monitörü beğendim . Çözünürlük gücü bana en çok ilham veriyor ve net görüşü gurur verici. En iyi resim kalitesini sunar ve çoklu görevleri mümkün kılar. Birden fazla uygulama kullanıp aynı anda işime devam edebiliyorum.Ürün Önerisi

LCD monitörler için en iyi panel tipi hangisidir?

En iyi LCD monitör Düzlem İçi Değiştirme’dir. Olağanüstü görüntü değeri ve geniş izleme açılarıyla harika bir kontrast oranı sağlar. Düzlem İçi panel görüntünün doğal ve canlı görünmesini sağlar.

Monitörler ne için kullanılır?

Monitörlerin birçok kullanımı vardır; profesyonel fotoğrafçılar, fotoğraf editörleri, grafik tasarımcılar ve oyun uzmanları monitör kullanır. Birçok banka, ticari şirket ve veri girişi şirketi monitör kullanır.

Nihai ekran teknolojisi nedir?

Monitörler için nihai görüntü teknolojisi 1440 pikseldir. En iyi görüntüyü verir ve monitörler ve resmi amaçlar için kullanılabilir. Birçok grafik tasarımcı ve oyuncu bu çözünürlüğü tercih ediyor ve keyfini çıkarıyor.

Fotoğraf düzenleme için en iyi boyut hangisidir?

Öncelikle fotoğraf düzenleme için 27 inçlik bir monitör uygundur. Rahat bir çalışma mesafesi sağlar ve bu ekran boyutu sayesinde görüntünün her yönünü net bir şekilde görebilirsiniz. Ancak, ekran boyutu ne kadar büyük olursa, fotoğraf düzenleme için o kadar fazla yardım alabilirsiniz.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.