GPU’da Ti Ne Anlama Geliyor?

Super, XT ve Ti gibi grafik kartı modellerinin sonunda bulunan çok sayıda küçük tanımlayıcıyı muhtemelen fark etmişsinizdir. Anlamlarını hiç düşündünüz mü? Bir performans artışını ve orijinalinden daha yüksek bir fiyata satın alabileceğiniz aynı grafik kartının daha güçlü bir varyasyonunu ifade ederler.

Bir grafik kartı satın almak maliyetli ve kafa karıştırıcı olabilir. Hangi grafik işleme birimlerinin en iyi olduğunu belirlemek, birçok isim, model ve sonek olduğundan zor olabilir. Ti’nin GPU’da ne anlama geldiğinin üstesinden gelmenize yardımcı olacak hızlı bir kılavuz.

Grafik Kartında Ti Nedir?

Ti modelleri tipik olarak Ti olmayan modele bir güncelleme işlevi görür. Peki Nvidia grafik kartlarında Ti ne anlama geliyor ? Ti, bir NVIDIA Çip adında göründüğünde, Titanyum anlamına gelir. 2080 Ti, 1080 Ti ve 3080 Ti birkaç örnektir. Ancak, GPU’nun üretiminde titanyum kullanımı anlamına gelmez.

Video Kartında Ti Ne Anlama Geliyor?

Bilgisayarlarda Ti nedir? Ti kartlar, temel model kartın geliştirilmiş bir versiyonudur, bu nedenle bazıları kısaltmanın teknik iyileştirme anlamına geldiğini iddia etmiştir. Bir anlam ifade ediyor. Bununla birlikte, Periyodik Tablodaki titanyum elementinin atomik sembolüne uyması için her zaman stilize edildiğinden, Titanyum’u temsil eder.

Ti Ekran Kartları Daha mı İyi?

Normal veya Ti olmayan selefi ile karşılaştırıldığında, grafik kartı geliştirilmiş veya daha performanslıdır. Temel kart ile bir sonraki yineleme arasında bir atlama taşı olarak görünür. Bu şekilde, NVIDIA mevcut kart stokunu kullanabilir, fazladan CUDA çekirdeği ekleyebilir, küçük ayarlamalar yapabilir ve küçük sorunları çözebilir.

Günümüzde, Ti sürümünün ne anlama geldiği açıktır: temel kart üzerinde bir gelişmedir. Hız açısından, GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080’den üstündür. Ti modelleri tipik olarak Ti olmayan modelin bir güncellemesi olarak işlev görür ve ek olarak temel kart ile bir sonraki yineleme arasında atlama taşları olarak görülür.

Ti Süperden Daha mı İyi?

Evet öyle! Performans açısından, bir GPU sınıfının Ti sürümü, SUPER sürümünden daha iyi performans gösterir. Örneğin, bir 2080 Super, 2080 Ti’nin 11 GB yerine 8 GB VRAM’e sahiptir ve bu da onu ikincisinden biraz daha yavaş hale getirir.

Özellikle, GTX 1660, GTX 1660 ULTRA ve GTX 1660 Ti. Üçü arasında en hızlısı Ti-Variant, ardından daha yavaş olmasına rağmen sıklıkla daha iyi değer sunan SUPER geliyor.

En iyi performansı arıyorsanız, özellikle GeForce RTX 30 Serisi kartlara bakıyorsanız, bir Ti ekran kartıyla çalışmak en iyi seçeneğinizdir. Makine öğrenimi, video oluşturma veya oyun oynama için tüketici sınıfı bir NVIDIA grafik kartından mümkündür .

Ti ve Normal GPU Arasındaki Fark Nedir?

Tasarımlarına ekstra gölgelendirici işlemcilerin dahil edilmesi nedeniyle, Ti kartlar tipik olarak aynı model numarasına sahip Ti olmayan kartlardan daha iyi performans gösterir. Grafik kartlarındaki bilgi işlem çekirdekleri, gölgelendirici işlemciler olarak bilinir.

Bilgisayar ekranınızda görsel bir görüntü oluşturmak için grafik kartınız için gerekli olan çok çeşitli özel işleme ve oluşturma görevlerini yürütme sorumluluğu . Bir grafik kartı, sahip olduğu gölgelendirici sayısı arttıkça daha hızlı ve daha verimli çalışır.

Ti GPU neden bu kadar önemli?

TI GPU’lar, mevcut en güçlü grafik kartlarından bazılarıdır ve üst düzey oyun Bilgisayarları kadar maliyetlidir. TI tanımlayıcılarının değeri birkaç değişkene bağlıdır. Fiyat ana faktörse, Ti olmayan GPU’lar genellikle daha ucuzdur. Örneğin, RTX 3060 serisine bir göz atın.

3060 TI’nin fiyatı 399 dolardan başlarken, 3060 GPU’nun fiyatı 329 dolardan başlıyor. Ancak 3080 ailesindeki İşlemciler arasındaki fiyat farkı çok daha fazladır. Hıza değer veriyorsanız ve paranız varsa, bir TI GPU akıllıca olacaktır. Ti Ekran Kartı Ne İşe Yarar? Daha fazla performans her zaman yararlıdır ve bu kartlar genellikle daha pahalı üst düzey emsalleriyle neredeyse eşit performans sunar. 3080 TI ve 3090 için de aynı şey geçerlidir. Bununla birlikte, İşlemci önemli bir rol oynar.

Ti, RTX’ten Üstün mü?

Aynı isme sahip olmasına rağmen, RTX 3060 Ti üstün bir GPU’ya sahiptir ve bu da onu RTX 3060’tan çok daha güçlü kılar. Ortalamadan daha fazla CUDA, Tensor ve RT Çekirdeğine sahiptir ve bellek kapasitesi daha büyüktür.

3060 Ti 8GB, 3060 12GB’tan Üstün mü?

Ek 4 GB VRAM ile 3060, 3060 TI’yi geride bıraktı. Bununla birlikte, her iki GPU da 4K başlıkları sorunsuz çalıştırabilir, bu nedenle 12 GB bellek, 3060 TI’nin 8 GB VRAM’inden önemli ölçüde farklı değildir.

Hangi RTX 3060 veya RTX 3060 Ti Daha Üstün?

Daha yüksek saat hızı, daha hızlı artırılmış saat hızı ve daha fazla VRAM kombinasyonu göz önüne alındığında, Nvidia RTX 3060’ın RTX 3060 Ti’den daha hızlı olacağını tahmin edebilirsiniz, ancak bu farklı. RTX 3060 Ti yalnızca 8 GB VRAM’e ve daha yavaş bir artırma frekansına sahip olsa da, daha iyi performans gösterir.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.