Windows Hatası 0x0 0x0 Düzeltmek için 6 Yöntem

Bir 0x0 0x0 hata kodu çözümü arıyorsanız, yardım etmek için buradayız. Bu sinir bozucu hata hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız ve bu zorluktan tek başınıza çıkmadığınızı açıkça ortaya koyacağız. 0x0 hatası en yaygın Windows sorunlarından biri olsa da, yüzlerce kişi bu hatayla karşılaştığından birçok kişi bu sorunla tek başına karşılaşmadıklarının farkında değil.

0x0 hatasına çeşitli nedenler katkıda bulunur. Listedeki bazı önemli olanlar, yanlış sistem ayarları ve sistemin Windows kayıt defteri dosyasındaki düzensiz veya yanlış girişleri içerir. 0x0 0x0 hata kodunun bu kutu koşullarda düzeltilmesi kolaydır, çünkü yalnızca varsayılan parametreleri daha sonra ayrıntılı olarak açıklayacağımız özel bir yazılım kullanarak ayarlamanız gerekir.

0x0 Windows 10 hatası, dünya çapındaki kullanıcılar için çok daha yaygın ve sık görülür. Bu hata önlenemez, ancak temel nedene bağlı olarak belirli yöntemlerle düzeltmek iyidir. Panik yapacak bir şey yok ve sadece sorunu çözerken sakin olmanız gerekiyor.

Bu makale, başlangıç ​​onarımı hata kodu 0x0 Windows 7’yi (en son Windows 10 sürümleri dahil) açıklayacaktır. Bu makaleyi okuduktan sonra, 0x0 0x0 hatasını oldukça kolay bir şekilde düzelteceksiniz.

Windows Hata Kodu 0x0 0x0 nedir?

0x0, olası bir yazılım sorununu veya arızasını gösteren çok yaygın bir hata mesajıdır. Kod, hangi programda sorun olduğu hakkında bilgi içerebilir, bu nedenle, gördüğünüz hatayı anlamanıza yardımcı olur. Bilgili bir sistem yöneticisiyle konuşmak, öncelikle bu kurtarılamaz hatanın nedenini belirlemeye çalışacakları için bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

“0x”, 16  sayısını ondalık biçimde temsil etmenin yaygın bir yoludur  . Harfler ve rakamlarla ayrılan 4 baytlık veriyi ifade ettiği için yeni başlayanlar için bunu anlamak biraz zordur. Anlaşılması tamamen farklı bir dil olduğu için anlaşılması zordur.

Microsoft hata kodu 0x0, birden çok yerde görünebileceğinden çoğu durumda tekrarlayıcıdır. Bu olursa, sistem genelinde büyük miktarda hasar anlamına gelir. Genel olarak, onarımın gerçekleştirilmesini biraz zorlaştırır.

Hata Kodunun Nedenleri 0x0 0x0

Bilgisayarınız 0x0 hata kodunu göstermeye başladığında ve işinize devam edemediğiniz için canınız sıkıldığında, öncelikle bu sorunun tam olarak neden olduğunu ve bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilmek için hangi adımların atılması gerektiğini anlamanız önemlidir. normalde.

Bu sorunun birçok farklı nedeni vardır ve bunlardan bazıları şunlardır:

 • Çakışan yazılım nedeniyle olabilir ve Hata kodu 0x0 Windows 10 başlangıç ​​onarımı gerektirebilir.
 • Daha az kullanılabilir depolama alanı nedeniyle
 • Hatalı bir grafik sürücüsü
 • Virüs veya kötü amaçlı yazılım saldırısı
 • Bozuk Microsoft Çalışma Zamanı kitaplıkları

0x0 0x0 hata mesajlarıyla karşılaştığınızda, bunları görmezden gelmemek ve bunun yerine sorunu çözmek için çaba sarf etmek önemlidir. Hataya neyin neden olduğunu bulamıyorsanız, bilgisayarınızda daha ciddi sorunların işareti olabileceğinden dışarıdan yardım istemek iyi bir fikirdir.

Nereden bakarsanız bakın, bir avuç 0x0 hatasıyla uğraşmak verilerinizde büyük hasara neden olmaz, ancak sayı ne kadar yüksek olursa, gelecekte önemli dosyaları kaybetme olasılığı da o kadar yüksektir; bu nedenle hızlı hareket edin.

Hata Kodu 0x0 Nasıl Onarılır Yöntemleri

Hata Kodu 0x0 Nasıl Onarılır Yöntemleri

0x0 0x0 hata kodunu düzeltmenin birkaç yolu vardır. Bunlardan birkaçı aşağıda listelenecektir. Bununla ilgili sorunları olan varsa, okumalı ve bu çözümlerden birinin sizin için geçerli olup olmadığına bakmalısınız. Bu sorunu çözebilecek PC uzmanları var. Yine de, günümüzde acemi kullanıcılar için bile mevcut olan geniş bilgi kaynağından ek tavsiye ve destek, bu tür sorunları kendinden emin bir şekilde aydınlatabilir ve çözmeye yardımcı olabilir.

Sorunu bağımsız olarak çözmeyi planlıyorsanız, dikkatli adımlar atmanız gerekir. Windows sistem dosyalarını kurcalayarak bilgisayarınıza zarar verme riskini almak istemezsiniz . Bu nedenle, kendinizi aştığınız bir durumda bulursanız, evde düzeltmeye çalışmaktan kaçınmak en iyisidir.

Windows Hata Kodu 0x0’i düzeltmeyi deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Aşağıdaki bölümde çeşitli popüler çözümleri açıkladık. Tüm adımları doğru ve önerilen sırayla uyguladığınızdan emin olun. Bu önemli süreçte herhangi bir komplikasyonun oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Yöntem 1: Çakışan Programlardan Çıkmaya Zorla

Bilgisayarınızda aynı anda birden fazla program kullanmak, her program birbirinden bağımsız olarak farklı şeyler yapmaya çalıştığından, genellikle Windows başlatma hatası 0x0 gibi çakışmalara neden olabilir. Çakışmayı çözmek için, sorunu çözmeden önce tüm programları durdurmanız gerekir. Bu adımları takip et:

 • Görev çubuğuna sağ tıklayarak, Windows başlat menüsünde arama yaparak veya CTRL+ALT+DEL kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açın.
 • Açıldığında, o anda bilgisayarda çalışan uygulamayı görüntüler.
 • Çalışan uygulamaya ve “İşlemi Sonlandır”a bir göz atın. (Çalışma zamanı hatalarına neden olabileceğinden sistem uygulamalarını kapatmaya zorlamayın)
 • Her uygulama kapandıktan sonra değişiklikleri takip edin ve herhangi bir hata tekrarını fark edin.
 • Suçluyu bulduğunuzda, uygulamayı kaldırın/yeniden kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: Disk Temizleme’yi çalıştırın

“0x0 0x0 hatası nasıl düzeltilir” arayışındaysanız, karşılaşacağınız en yaygın çözüm Disk Temizleme’yi çalıştırmaktır. Bunun nedeni, çoğu kişinin sabit disk depolama alanını takip etmemesidir .

Depolama alanında yetersiz alan, 0x0 Windows Vista veya sonraki sürümlerde hata koduna neden olabilir. Önemli verilerin manuel olarak veya herhangi bir yazılım kullanılarak yedeklenmesi ön koşuldur.

Artık Disk Temizleme’yi Windows aramasından veya Windows Gezgini’ni açtıktan sonra ana dizine sağ tıklayarak çalıştırabilirsiniz. Daha fazla işlem için özellikler menüsünde Disk Temizleme seçeneğini bulabilirsiniz.

Yöntem 3: Antivirüs Yazılımını Kurun/Güncelleyin

Özel bir program hatası: 0x0 görünüm meydana geldiyse, bunun nedeni büyük olasılıkla sisteminizin uygulamalarından birinde meydana gelen bir sorundur. Bozuk uygulamalar veya bilgisayarınızda kendi kendini çalıştırmak için gerekli izinlere sahip olmayan bir uygulama da dahil olmak üzere, bu tür hataların pek çok nedeni vardır.

Bu sorunu çözmek için, sorunun temel nedenini çözmenize ve gelecekte herhangi bir kötü amaçlı yazılım saldırısını önlemenize yardımcı olabilecek güvenilir bir virüsten koruma yazılımını güncellemeniz veya yüklemeniz gerekir. Bilgisayarınızda tam bir tarama yapmak, sisteminizde virüs veya kötü amaçlı yazılım bulunmadığından emin olacak ve çalışma zamanında yaşadığınız sorunları çözecektir.

Yöntem 4: Grafik Sürücüsü Güncellemesini Kontrol Edin

0x0 cold war hata kodu, grafik sürücüsü hatasından veya güncel olmayan sürücüden de kaynaklanabilir. İşlem nispeten kolaydır.

 • İlk olarak, grafik sürücüsünü kurun veya yeniden yükleyin.
 • Aygıt Yöneticisi’ne gidin ve  güncelleme olup olmadığını kontrol edin .
 • Güncelleme tamamlandıktan sonra, bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini veya devam edip etmediğini kontrol edin. Devam ederse, bir sonraki çözüme geçebilirsiniz.

Yöntem 5: Microsoft Düzeltme Aracını Kullanın

Her Windows bilgisayarının temel uygulamalarından biri, bilgisayarlarındaki yaygın sorunları düzeltmeye yardımcı olan Microsoft Fix-It’tir. Kullanılabilir 100’den fazla düzeltmeyle kullanıcılar, herhangi bir teknik güçlük yaşamadan 0x0 0x0 hatasını düzeltmek için “Düzelt”e güvenebilir. Bilgisayarınızı 0x0 0x0 hatasından hemen kurtarmak için bu aracı Microsoft Store’dan indirin.

İndirdikten sonra Gelişmiş Seçenekler menüsünü açın, bilgisayarınız için yapmak istediğiniz onarımı seçin. Hemen bilgisayarı taramaya başlayacak ve hatayı düzeltecektir.

Yöntem 6: Çalışma Zamanı Kitaplıklarını Yeniden Yükleyin

Bu tür bir hatanın meydana gelmesinin birkaç nedeni vardır. Bunun bir nedeni, MS Visual C++ paketinin bozuk veya eksik olması olabilir. Düzeltmek için kaldırmanız ve ardından Microsoft’un web sitesinden yeniden yüklemeniz gerekir.

 • Öncelikle, Windows Ayarları içindeki Programlar ve Özellikler’e giderek Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtım Paketini kaldırın.
 • Uygulamayı bulun ve bilgisayardan tamamen kaldırın.
 • Bilgisayarı yeniden başlatın ve web tarayıcısını açın.
 • Microsoft Web sitesine gidin ve indirip kurmak için en son yeniden dağıtım paketini arayın.

SON DÜŞÜNCELER

0x0 0x0 hatası, birkaç nedenden dolayı oluşabilen bir sorundur. Bu gönderide belirtilen basit çözümleri uygulayabilirsiniz ve umarız sorun ortadan kalkar. Adımlardan herhangi birinde takılırsanız veya sorununuz devam ederse, sorunu doğru bir şekilde halletmek için daha donanımlı oldukları için bir profesyonelle iletişime geçmenizi önemle tavsiye ederiz. Rehberimizin, çalışma zamanı 0x0 hatanızı çözmek için yararlı olduğunu umarız.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.