Windows Oyunları Mac’te Nasıl Oynanır?

Mac işletim sistemi kullanmak bir oyuncu için rahatsız edici olabilir. Yalnızca bazı oyunlar Mac işletim sistemi düşünülerek oluşturulur. Windows oyunlarını bir Mac’te oynamak, gerekli teknikleri ve geçici çözümleri öğrendikten sonra başlangıçta gözünüzü korkutabilir.

Bir Mac bilgisayarda çeşitli şekillerde oyun oynayabilirsiniz. Bazı oyunlar hayran yapımı bağlantı noktaları ve öykünücü dosyaları olsa da, birçoğu bu işletim sistemi için oluşturulur. Durum ne olursa olsun, Windows oyunlarının mac’ta nasıl oynanacağına dair her yöntemi ele aldım.

Mac’imde Windows Oyunu Oynayabilir miyim?

Çoğu Windows oyunu bir Mac’te oynanabilir ancak bunu yapmak, en sevdiğiniz oyunu kurup çalıştırmaktan daha fazla iş gerektirir. Mac’te Windows oyunlarını oynamanın bir yolu var mı? Evet! Orada. Windows oyunlarını bir Mac’te oynamanın mükemmel yolu, Mac’iniz destekliyorsa Windows’u Bootcamp aracılığıyla yüklemektir.

Mac'te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Mac’inizi her açtığınızda macOS ile Windows arasında geçiş yapabilecek ve herhangi bir Windows oyunu oynarken mümkün olan en yüksek performansı elde edebileceksiniz.

Mac’imde Sadece PC Oyunlarını Nasıl Oynayabilirim?

Windows’u bir Mac’e yüklemek ve böylece onu bir Windows PC’ye dönüştürmek, Windows oyunlarını oynamanın en iyi yoludur. Bir mac OS ve bir Windows yüklemesi arasında çift önyükleme yaparak resmi macOS Boot Camp özelliğini kullanabilirsiniz.

Boot Camp doğru şekilde yapılandırılırsa ve gerekli sürücülerin yüklenmesi gerekiyorsa , Windows uygulamaları ve oyunları tıpkı bir Windows PC’deki gibi çalışır . Sonuç olarak, Windows Steam başlıklarını ve Apple’ın artık desteklemediği OpenGL’ye ihtiyaç duyan diğer oyunları oynayabilirsiniz.

Bootcamp Olmadan Mac’te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Bazı oyunların Mac sürümleri olmasa da birçoğu yine de oynayabilir. Mac M1’de Windows oyunları nasıl oynanır? İdeal yöntem Bootcamp’ı kullanmaktır çünkü performans veya uyumluluk sorunlarının olmamasını sağlar.

Bootcamp Olmadan Mac'te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Bootcamp bir seçenek değilse, istediğiniz oyunun Windows sürümünü Wine aracılığıyla yükleyebilirsiniz. Yalnızca Windows oyunları oynamak için Steam gibi bir siteye sahipsiniz. Alternatif olarak Wine, Geforce vb. kullanarak kurabilirsiniz. Windows oyunlarını Bootcamp olmadan mac epik oyunlarında oynamanın birkaç yolu vardır:

Yöntem 1: Bulut Akışı ile Mac’te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Gerçekten bir Windows bilgisayara sahip olmadan da Mac’inizi Windows oyunlarını oynamak için kullanabilirsiniz! Nasıl? Bulut oyunları çözümdür. Oyunun ana bilgisayarı bir veri merkezinde gizlenirken, bilgisayarınız ses ve video akışını alır ve oyundan komutlar alır.

Güvenilir bir internet bağlantınız varsa ve düşük gecikme süresi için veri merkezine yeterince yakınsanız harika bir deneyim olabilir. Ancak, Wi-Fi yerine Ethernet kullanmanızı tavsiye ederim.

Bulut akışıyla ilgili en iyi şey, sizi yalnızca bir Mac’te oyun oynamaya zorlanmaktan kurtarmasıdır . Bir mobil cihazda veya hatta Google Chromecast veya Android TV gibi bazı set üstü kutularda, oyununuza kaldığınız yerden devam edebilir ve oynamaya devam edebilirsiniz.

Google Stadia, Nvidia GeForce Now, Xbox’ın Xcloud’u ve PlayStation Now, dikkate değer oyun akışı hizmetleridir. Daha da iyisi, bu servislerin birçoğu iOS cihazlarıyla uyumludur ve Mac dışındaki Apple ürünlerinde oyun oynamanıza izin verir.

Yöntem 2: GeForce ile Mac’te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Donanımınız eskiyse, ancak yine de en yeni PC oyunlarını Mac’te oynamak istiyorsanız, GeForce Now’ı kullanın. Nvidia sunucularını kullanan bir akış hizmetidir. Her oyun uzaktan oynandığından, yalnızca güçlü bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

GeForce ile Mac'te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Uzun süren bir beta döneminden sonra, hatalarının çoğu giderildi ve artık Fortnite gibi hızlı tempolu çok oyunculu oyunları bile kolayca oynamak için kullanabilirsiniz, artık Steam, Battle.net ve Uplay’den oldukça geniş bir oyun yelpazesine sahiptir. En sevdiğiniz oyunu hemen oynamaya başlayabilirsiniz çünkü çoğu zaten depolanmıştır.

Mac’te Windows oyunları nasıl ücretsiz oynanır? GeForce Now ücretsizdir, ancak giriş için sıra vardır ve bunu yalnızca bir saat kullanabilirsiniz. Oynamaya devam etmek istiyorsanız Öncelikli Üyelik satın almalısınız.

 • GeForce Now çok hızlı bir şekilde yapılandırılabilir.
 • Nvidia web sitesini ziyaret edin. GeForce Now’ı indirmeden önce ya ücretsiz bir hesap oluşturmalı ya da Google ya da Facebook kullanarak giriş yapmalısınız.
 • Mac OS için GeForce’u hemen indirip yükleyin.
 • Hesabınızla Kaydolun. Oturum aç’ı tıkladığınızda bir tarayıcı sayfası açılır.
 • Bu işlemi tamamlamak için ortadaki Nvidia logosuna tıklayın.
 • oyunları arayın . GeForce Now’da aralarından seçim yapabileceğiniz birçok oyun var. Satın alınan bir oyunu oynamadan önce Steam’de veya başka bir servis sağlayıcıda oturum açmalısınız.
 • Müziği başlatın.

Windows Oyunları Mac Crossover’da Nasıl Oynanır?

Şarap kullanan başka bir uygulama da CrossOver’dır. Zarif kullanıcı arayüzü nedeniyle, satın alınması gerekse de bir WineBottler’dan daha değerlidir. Bir deneme sürümüne 4 gün boyunca erişilebilse de CrossOver’ın maliyeti 40 ABD dolarıdır. Windows oyunlarının M1 işlemcili modern Mac’lerde çalışmasına izin veren tek uygulama Parallels’tir.

PC oyunlarını Mac’te çalıştırmak, CrossOver ile yalnızca 3 adım alır.

 • CrossOver’ı yükleyin ve indirin.
 • Steam’i al. Uygulama başlatıldıktan sonra Windows Uygulaması Yükle’ye tıklayın. Steam ve Origin dahil olmak üzere indirmek istediğiniz herhangi bir yazılımı aramak için arama çubuğunu kullanın. Sadece kur’a tıklayın ve talimatlara uyun.
 • Oynamak İstediğiniz Oyunları Arayın . Steam’i başlattığınızda, tüm Windows oyunları kullanılabilir olmalıdır. Kitaplıktan tercih ettiklerinizi başlatın ve diğerlerini indirin.

Windows Oyunları Mac WineBottle’da Nasıl Oynanır?

Windows Steam oyunlarını Wine kullanarak çalıştırmak mükemmel bir alternatiftir. Bu uyumluluk katmanı bir öykünücü değildir, ancak birçok Microsoft uygulamasını çalıştırabilir. Tanınmış Windows programlarını birincil merkezi WineBottler’dan indirebilirsiniz.

 • WineBottler’a gidin ve uygulamayı edinin. En son sürüm yerine kararlı bir sürüme yatırım yapın.
 • Kurmak. İndirme dizinini açtıktan sonra Wine ve WineBottler’ı Uygulamalar’a sürüklemeniz yeterlidir.
 • Şarap şişesine git. Oyunlar sekmesini seçerek Steam’i bulun ve ardından Yükle’yi seçin.
 • Şimdi Steam’e katılın. Hızlı bir şekilde hesap oluşturmak yalnızca bir dakikanızı alır.
 • Mağazadan Oyunlar Alın. Şimdi mağazaya göz atma ve oynamak istediğiniz oyunları hemen indirme zamanı. En iyi bağımsız oyunların çoğu Steam’de pes ettiği için herhangi bir yatırım gerekmez.
 • Oynamak. Hazır olduğunuzda kitaplığınıza gidin. Oyununuzu seçtikten sonra Play’e tıklayın.

PlayOnMac’te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Oyuncular, ücretsiz PlayOnMac aracı sayesinde Microsoft Windows oyunlarını kayıt olmadan Mac bilgisayarlarında oynayabilirler. Kullanıcıların yazılımı kullanmak için bir lisans anahtarına ihtiyacı olmayacak ve kurulum kolay ve karmaşık değil. Ayrıca, kullanımı kolay olan uygulama, kesintisiz video oyunları oynamanıza olanak tanır.

Yazılımı hızlı bir şekilde yükledikten sonra, kullanıcılar daha önce Mac cihazlarında oynayamadıkları oyunları arayabilirler. PlayOnMac sayesinde birçok Microsoft Windows oyunu artık Mac kullanıcıları tarafından erişilebilir.

Uygulama başlatıldıktan sonra, oynamaya başlamak için oyunun adını arama alanına girin. Arama kriterlerinize uyan tüm sonuçların bulunduğu düzenli bir listeden istediğiniz kitabı seçerek kolayca bulabilirsiniz. Boş zamanlarınızda oynamaya başlamadan önce geriye kalan tek şey oyunun yüklenmesini beklemek.

PlayOnMac’in oyunların kalitesini koruması en iyi özelliklerinden biridir . Oyunlar akılda Mac OS ile oynanır! İkisi arasında ayrım yapamayacaksınız ve mükemmel grafikler ve akıcı hareketlerle akıcı oyun oynamanın keyfini çıkarabileceksiniz.

Parallels Desktop ile Mac’te Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

CrossOver gibi, Parallels Desktop da Windows ARM’yi sanallaştırma teknolojisi aracılığıyla Apple Silicon makinelerinde çalıştırır. Parallels yaratan insanlar, yazılımlarını kapsamlı bir şekilde optimize ettiler.

Parallels, tek yapmak istediğiniz oyun oynamaksa, OpenGL veya DirectX kullanırken en iyi performansı garanti eden benzersiz Yalnızca Oyunlar modunu içerir. Windows için Steam’i yüklemek ve oyunlarınızı başlatmak için Parallels’i kullanmak kadar basit. 16 GB RAM’e sahip bir Apple Silicon Mac satın almanızı tavsiye ederim çünkü bazı oyunlar daha az RAM ile çok daha kötü oynuyor.

Mac M2’de Windows Oyunları Nasıl Oynanır?

Bir sanal makine kurarak Windows işletim sistemini çalıştırmak için bir Mac bilgisayar kullanabilirsiniz. İlk bakışta Boot Camp’e benzese de arkasındaki temel fikir farklıdır. Boot Camp’in aksine, bir sanal makine kurmak çift önyükleme ortamı oluşturmaz.

Bir sanal makine ayrıca birincil işletim sisteminin üzerinde çalışır. Windows işletim sistemine erişmek için bir macOS programı kullanmalısınız. Bir VM, Boot Camp’in aksine işlemcinize ve belleğinize doğrudan erişmez. Bir Windows sanal ortamı yüklemek, bir Mac’te oyun oynamanıza izin verir.

Mac’ler Oyun İçin İyi Çalışıyor mu?

Mac’ler, üretkenlik ve mükemmel iş bilgisayarları yapmak için harikadır, ancak oyun PC’leri olamazlar.

Mac Neden Windows’tan Üstün?

MacBook’ların yüksek kaliteli ses, video ve yazma deneyimleri, onları rakiplerinden ayıran ve genel olarak daha sürükleyici aygıtlar yapan başka bir faktördür. Çoğu Windows dizüstü bilgisayar ekranından daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip olduğu için Retina Ekranda her şey daha net görünür.

Oyun için En İyi MacOS Hangisi?

Mac’te oyun oynamak, özellikle 14 ve 16 inç sürümleri gibi güçlü MacBook’larda macOS 13 Ventura ile daha da iyi. MacOS 13 Ventura, yeniden tasarlanan Game Center deneyimine ek olarak iyileştirilmiş estetik, artırılmış hız ve daha hızlı yükleme sürelerine sahip olacak.

Bunu Paylaş
Pin Share

Bir yanıt yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip edebilirsiniz.